Hieronimus Harro: Živorodky
Vašut, 1999, vydanie: 1., jazyk: český, väzba: brožovaná, strán: 72., stav: ako nová ISBN 80-7236-089-2 Rady odborníka pro správný chov a péči, kterými se může snadno řídit každý akvarista. S praktickými tipy a podrobnými návody k chovu nejoblíbenějších druhů.
Levice
5 €
Hoffmann Jaroslav, Novák Jindřich: Tetry
Vašut, 2000, vydanie: 1., jazyk: český, väzba: brožovaná, strán: 64., stav: ako nová ISBN 80-7236-137-6 Rady našich předních odborníků pro správný chov i rozmnožování nejrůznějších tetrovitých ryb. V publikaci naleznou důležité informace i zajímavosti o velmi oblíbených a často chovaných rybkách nejen začátečníci, ale i zkušení akvaristé.
Levice
5 €
Stadelmann Peter: Akvárium
Vašut, 1996, vydanie: 1., jazyk: český, väzba: brožovaná, strán: 64., stav: ako nová ISBN 80-7180-006-6 Podrobné rady jak zařídit akvárium od samotné koupě akvária a potřebné výbavy. Rady odborníka začínajícím akvaristům, jak snadno zařídit a pečovat o akvárium. Autor upozorňuje, jak je důležité nekupovat ryby současně s akváriem, ale až do akvária zavedeného, kde je vytvořena biologická rovnováha vody pro rostliny i ryby. Radí, jaké jsou vhodné rostliny a jaké jsou nejoblíbenější ryby pro začínající akvaristy, radí při výběru a koupi ryb, čím a jak můžeme ryby krmit, jak akvárium čistit a jak se o něj postarat v době dovolené, kdy nemáme nikoho, kdo by o něj převzal péči. Též jsou uvedeny nejběžnější nemoci ryb, a jak okamžitě postupovat při nehodách v akváriu. Text doplněňuje rejstřík, 40 barevných fotografií a 30 kreseb z kouzelného světa akvárií. Přiručka je vhodná také pro děti.
Levice
5 €
Scheurmannová Ines: Sladkovodní akvárium
Vašut, 2001, vydanie: 1., jazyk: český, väzba: brožovaná, strán: 144., stav: ako nová ISBN 80-7236-136-8 Tato knížka vám poskytuje návod jak správně chovat exotické ryby a pěstovat atraktivní akvarijní rostliny. Knížka obsahuje důležité informace o rybích nemocech a o odchovu sladkovodních ryb.
Levice
6 €
McKinneyová Meagan: Honba za šťastím
Ikar, 2000., str.: 271., väzba: pevná, jazyk: sk, stav: ako nová, neaut.podpis ISBN: 80-7118-925-1
Levice
3,49 €
Cartlandová Barbara: Láska, páni, kurtizány
Ikar, 2004., str.: 182., väzba: pevná, jazyk: sk, stav: nová ISBN: 80-551-0808-0 Petrina ujde zo školy a ocitne sa v kočiari s neznámym elegánom. Nanešťastie, je to gróf Staverton, jej poručník, ktorého z duše neznáša. Petrina vo vysokej spoločnosti okamžite vyvolá rozruch. Jej výstrelky narušia grófov život, keďže ho provokuje a stavia sa mu na odpor. No až keď porazí dve sokyne a unikne z pazúrov dobrodruha, zamilovaný gróf ju zovrie v náručí a ona sa mu oddá z čistej lásky.
Levice
4,70 €
Hodošová, Hupka, Rojček: Vaše znamenie - Rak
ARTpress, 1992, strán: 108., jazyk: slovenský, ilustrátor: Martin Kellenberger, väzba: pevná, stav: veľmi dobrý ISBN: 80-7119-015-2 Úvod do astrológie Anatómia Povaha Charakter Práca Láska Manželstvo Zdravie Vzťah k iným znameniam Zaujímavosti
Levice
0,99 €
Predám vtáčkare, varana a korytnačky
Vtáčkar 1,0 Monocentropus balfouri adult, nepárený, prečerpaný 20 e 1,0 Vitalius paranaensis adult, nepárený, prečerpaný 30 e 1,0 Phormictopus cancerides, subadult 35 e Jašter, varan 1,0 Varanus acanthurus adult 350 e Korytnačky 3 Graptemys ouachitensis, veľkosť: 10 - 12 cm. - 30 e/1, pri odbere všetkých - 25 e/1 1,1 Testudo horsfieldii (1,0 väčší, 0,1 menšia) - 100 e/1. Výmena za Grammostola v hodnotovom pomere možná! NA SMS NEREAGUJEM - píšte len mail, číslo je vymyslené! Ak tu inzerát vidíte, ponuka je aktuálna! Poprosím nie vypisovači a zberatelia fotiek. Iba skutočný záujemca!!! Na maily bez podpisu ani nereagujem. Ak sa neviete ani podpísať a slušne reagovať, tak ani nepíšte... Fotografie podliehajú autorskému zákonu!
Levice
25 €
Kol.: Zvuky ohlasujú smrť
Obzor, 1968., str.: 300., vyd. : 1., ed.: Dukla - Svetová tvorba, väzba: pevná, jazyk: sk, stav: dobrý, prebal mierne poškodený V tejto knihe sa náš čitateľ po prvý raz širšie zoznámi s bohatou poviedkovou tvorbou juhoslovanských spisovateľov v partizánskej a vôbec vojnovej tematike, a to tak v priereze jej vývoja, ako aj v jej dnešnej situácii. Náš výber prináša pohľad do všetkých juhoslovanských národných literatúr, zastúpených poprednými a charakteristickými autormi, ktorí sa partizánskeho či ilegálneho boja buď sami zúčastnili, alebo na svojej mladej koži prežívali útrapy vojny. Juhoslovanská vojnová literatúra je azda najbohatšia nielen v domácej tvorbe, ale po literatúre sovietskej aj vo svete. Máloktorých národov sa druhá svetová vojna dotýkala tak citeľne pri koreňoch existencie ako práve Juhoslovanov. Ich národný odboj, skomplikovaný hlboko poňatým sociálnym zápasom, rozdeľujúcim národy do protikladných zoskupení, je preto podnes prevládajúcou témou literatúry tejto krajiny: je obrazom jej hrdinského boja i mnohých tragických situácií, komplikácií aj zúfalstiev, ktoré nevyhnutne mali odraz aj v povojnovom živote. Juhoslovanská vojnová literatúra je dosiaľ magistrálnou témou, najzažitejšou, stále sa v mysli obnovujúcou, a preto aj nesúcou známky všetkých povojnových myšlienkových názorov a vývinových etáp. Všetky generácie a všetky obdobia zložitého juhoslovanského povojnového života sa k nej vracali a zo svojho hľadiska si veľkú historickú etapu prisvojovali. Je to latentná téma, spracovaná už v mnohých významných poviedkach a románoch, kronikársky, memoárovo, z mnohých stanovísk, a stále je príťažlivá. Dnes už možno narátať tri vlny spisovateľského záujmu o túto tematiku, a nie je na škodu pripomenúť, že práve posledné románové i poviedkové diela dosahujú úroveň, ktorá juhoslovanskú literatúru stavia na popredné miesto v socialistickom svete, prinášajúc podnety a zároveň aj prenikavé obrazy-svedectvá o dobe do pokladnice svetovej literatúry. Vo výbere sú zastúpení títo autori: Aleksandar Obrenovič, Antun Šoljan, Miodrag Bulatović, Vjekoslav Kaleb, Slavko Janevski, Michailo Lalić, Vladan Desnica, Branko Ćopić, Ranko Marinković, Beno Zupančič, Erich Koš, Dimitar Solev, Petar Šegedin, Ivan Slamnig, Vlado Maleski, Krsto Špoljar, Andrej Hieng, Momčilo Milankov, Sreten Asanović, Ciril Kosmač, Slobodan Novak, Mladen Oljača, Vladimir Kavčič, Antonije Isaković, Ivan Dončevic, Miško Kranjec
Levice
1,30 €
Schliewen Ulrich: Naša akvarijní ryby
Vašut, 2009, vydanie: 1., jazyk: český, väzba: brožovaná, strán: 128., stav: vynikajúci ISBN 978-80-7236-449-7 Z obsahu knižky: * Informujte se ještě před nákupem: Nejoblíbenější akvarijní ryby a na co si dávat pozor při jejich výběru. * Správný chov a péče: Co vaše rybky potřebují, aby se cítily spokojené. * Vhodný chov a zdravá výživa. * Učte se pozorovat ryby a porozumět jim: Jak se akvarijní ryby chovají, jaká zajímavá pozorování by vám neměla uniknout. * Speciálně pro děti: Napínavé vyprávění o životě akvarijních ryb. * Řešení problémů: Jak správně zareagovat, když se v chovu akvarijních ryb vyskytnou problémy. * Právní otázky: Odpovědi na všechny otázky k chovu akvarijních ryb z právního hlediska.
Levice
7 €
Vítek, Kadlec: Halančíci
Biologie, chov, přehled druhů Klub chovatelů halančíků, 1988, vydanie: 1., jazyk: český, väzba: brožovaná, strán: 204., stav: vynikajúci Tato příručka vznikla na společenskou objednávku Klubu chovatelů halančíků v ČSSR. Jejím účelem bylo vyplnit citelnou mezeru v naší akvaristické literatuře, ve které doposud chyběla kniha pojednávající souborně o chovu vejcorodých halančíků.
Levice
20 €
Freyer Paul H.: Albert Schweitzer Život a dielo
Obzor, 1983., vyd.: 1., str.: 228., príloh 16., väzba: pevná, jazyk: sk, stav: dobrý, fľakaté dosky, s poškodeným prebalom O Albertovi Schweizterovi a jeho chýrnej lambarénskej nemocnici v pralese rovníkovej Afriky bolo už napísaných vyše 600 kníh. Jeho vlastné filozofické, odborné i belestricko-náučné knihy vyšli v státisícových nákladoch a prekladajú ich do všetkých svetových jazykoch. Albert Schweizter bol presvedčený humanista, veľký mysliteľ, historik a vynikajúci organista sa vzdáva sľubnej kariéry vysokoškolského profesora, hudobného virtuóza a uznávaného spisovateľa, aby odišiel roku 1912 ako lekár medzi tých, ktorí ho podľa jeho presvedčenia potrebovali najviac. Veril, že chamtivým kolonializmom opantaným svetom môže účinne pohnúť len osobný príklad. Od tých čias prešli desiatky rokov a nad svetom sa prevalili dve ničivé svetové vojny. Veľmi bezprostredne postihli aj Schweiztera a jeho dielo. Nezlomili však jeho vieru v činorodý humanizmus a v zdravý rozum. Prichádza k poznaniu, že jedinou záchranou ľudstva pred hroziacou skazou je a zostáva iba dôsledný boj všetkých statočných ľudí za mier. S celou váhou svojej autority, ktorú uznávajú vedci, umelci i politici, vydáva výzvy za odzbrojenie a zrieknutie sa jadrových zbraní.
Levice
2,40 €
Frank Stanislav: Akvaristika
Práce, 1984, edícia: Delfín, vydanie: 1., jazyk: český, väzba: pevná, strán: 368., stav: bežné opotrebenia Akvarista se v knize dozví vše o rybkách samých a o prostředí, v němž žijí ve své domovině, i jak jim je připravit v našich podmínkách, jak ryby chovat a odchovat, které jsou nejběžnější akvarijní rostliny a jaký je jejich význam, čím rybky stúňou a jak se léčí...
Levice
10 €
Petrovický Ivan: Akvaristická příručka
SZN - Státní zemědělské nakladatelství, 1979, edícia: Živočišná výroba, vydanie: 3., jazyk: český, väzba: mäkká, strán: 189., stav: dobrý Kniha na dobu svého vzniku dost široce zaměřená. Fotografie většinou černobílé, stručné popisy ryb. Dobře ale popisuje biotopy jednotlivých kontinentů, akvaristickou techniku, krmiva, škůdce a nemoci. Kniha obsahuje 139 obrázků, 8 barevných příloh.
Levice
3,50 €
Werich Jan: Talianske prázdniny
Obzor, 1988., strán: 160+16 príloh., ed.: Svetom, väzba: brožovaná, jazyk: slovenský, stav: ako nová Majstrovstvo Werichovho rozprávania má svoje čaro. V tejto knižke opisuje zážitky z cesty s dcérou Janou po Rakúsku a Taliansku. Tieto epizódy sprevádza životná múdrosť umelca okorenená humorom. Okrem tejto cestopisnej prózy obsahuje aj štyri poviedky z americkej nanbázy s priateľmi J. Voskovcom a J. Ježkom a dve kapitoly z knihy rozhovorov J. Janouška s Werichom.
Levice
1,80 €
McGrath Pat: Zelené lístie Nottinghamu
Mladé letá, 1973, vyd.: 1., strán: 167., väzba: pevná, jazyk: slovenský, vynikajúci, s prebalom Autor napísal román ako štrnásťročný a zachytil v ňom život svojich rovesníkov. Jeho hrdinovia sú síce chuligáni, zlodeji, výtržníci, ale ako všetci mladí túžia po lepšom živote.
Levice
1,20 €
Marven N., Harvey R.: Snakes, The new compact
study guide and identifier Silverdale Books, 2004., str.: 80., jazyk: en., väzba: brožovaná, stav: vynikajúci ISBN: 1-85605-867-0 Zaujímavá knižka približujúca 100 jednotlivých druhov hadov od dvojice skúsených herpetológov.
Levice
25 €
Rybová Kateřina:Tvořivé nápady a hry pro malé děti
Grada Publishing, 2019., str.: 80., vyd.: 1., jazyk: cz., väzba: brožovaná, stav: nová ISBN: 978-80-271-2214-1 Nové a kreativní nápady pro zabavení a rozvoj dětí v předškolním a mladším školním věku. Návody na tvoření z levných a snadno dostupných materiálů a s jednoduchými postupy. Součástí návodů jsou také náměty na různé hry, které si s vyrobenými předměty mohou rodiče s dětmi zahrát.
Levice
6,20 €
Hykeš O.V., Lang J.: Vivaria v koutku živé přírody
Státní pedagogické nakladatelství, 1954., str.: 71., vyd.: 1., jazyk: cz., väzba: brožovaná, stav: dobrý Příručka dává praktické pokyny pro zřizování koutků živé přírody ve školách. Pojednává o akvariích, akvaterariích, terariích a insektariích, o chovu a výběru nejvhodnějších zvířat, o jejich pozorování a pokusech s nimi.
Levice
10 €
Schmidt: Breeding and Keeping Snakes
T.F.H. Publications, 1995., strán: 192., jazyk: anglický, väzba: pevná, stav: vynikajúci ISBN 0-7938-0126-5 Všetko o chove a rozmnožovaní hadov
Levice
45 €
Ondrčková Eva, Hannig Dieter: Nemecko Slovenský
Nemecko Slovenský frazeologický slovník Slovenské pedagogické nakladateľstvo, 1978., str.: 332., vyd.: 1., jazyk: sk, de, väzba: pevná, stav: dobrý, bez prebalu
Levice
7,70 €
Baráthová Nora: Snívať zakázané
Mladé letá, 1976., str.: 94., vyd.: 1., jazyk: sk, il.: Kamila Štanclová, väzba: pevná, stav: používaná, fliačky, mierne poškodená väzba, bez prebalu Ešte roku 1976 vydala Baráthová prózu pre mládež Snívať zakázané, atakujúcu rodičovskú ľahostajnosť na príbehu chovanky detského domova.
Levice
1 €
Tolstoj L.N.: Kreutzerova sonáta
Tatran, 1976., str.: 266., vyd.: 1., ed.: Pamír, zv. 19., jazyk: sk, väzba: pevná, stav: používaná, fliačky, bez prebalu Príbeh, v ktorom v kritickom okamihu zohrá úlohu Beethovenova Kreutzerova sonáta, je poňatý ako desivá analýza lásky a manželstva, ako tragický rozvrat medzi dvomi ľuďmi, ktorí sa kedysi hlboko milovali. Tolstého „sexuálna novela“, ako by sme ju mohli nazvať, je dodnes dielo vyhľadávané a čitateľsky príťažlivé.
Levice
2,60 €
Chmielewska Joanna: Leško
Pravda, 1976., vyd.: 1., str.: 247., ed.: Členská knižnica, jazyk: sk, väzba: pevná, stav: používaná, fliačky, bez prebalu Humoristický román pozostávajúci z troch samostatných častí /Nedokonalý zločin, Útok storočia, Cesta k sláve/, ktorých spoločným menovateľom je architekt Leško Kubajek a jeho kolegovia z projekčnej kancelárie.
Levice
1 €
Kocourek Ivan:Nejedovatí hadi v přírodě
a v teráriích Ratio, vyd.: 1., str.: 156., jazyk: cz, väzba: brožovaná, stav: ako nová ISBN 80-86361-01-7 Tato kniha je určena všem zájemcům, kteří nevidí v hadech jen "ošklivé lezoucí živočichy", ale zajímavé spoluobyvatele našeho světa. Zvláště pak těm, kteří se chtějí těšit přítomností nejedovatých hadů ve svých domovech nebo jejich pozorováním v přírodě. Čtenářům nabízí rozsáhlé informace o teráriích, krmení, rozmnožování, chovu a odchovu a zdravotní problematice nejedovatých hadů.
Levice
7,99 €
Kocourek Ivan, Král Jaromír: Terárium A - Z
Ratio, vyd.: 1., str.: 245., jazyk: cz, väzba: brožovaná, stav: vynikajúci Tato kniha podává přehled o stavbě a zařizování terárií, o získávání živočichů a o chovu počínaje bezobratlými a obojživelníky a konče plazy a savci. Velkým kladem je veterinární příloha, zabývající se léčením plazů. Součástí publikace jsou originální barevné obrázky a názorné perokresby.
Levice
8,16 €
Hes Ondřej: Hroznýš královský
Robimaus, 2008., vyd.: 1., ed.: Abeceda teraristy, str. 72., jazyk: cz, väzba: brožovaná, stav: vynikajúci ISBN 978-80-87293-02-7 Knížka má 72 stran a obsahuje mnoho zajímavých informací, jak pro začínajícího, tak i pro zkušeného chovatele. Její autor Ondřej Hes, chová hroznýše královské už řadu let a své mnohaleté zkušenosti dokáže velmi srozumitelně podat. Kniha je přehledně rozdělena do kapitol, je zde věnována pozornost základní péči, rozmnožování, chovu mláďat, možným komplikacím v chovu, vztahu k člověku, biologii druhu atd... Vše je doplněmo mnoha kvalitními barevnými fotografiemi a obrázky.
Levice
4,40 €
Velenská Nataša: Užovka červená
Robimaus, 2007., vyd.: 1., ed.: Abeceda teraristy, str. 66., jazyk: cz, väzba: brožovaná, stav: veľmi dobrý, na pár stranách podčiarknutý text ISBN 978-80-903-3571-4 Tato knížka je celá věnovaná pouze jednomu druhu. Naleznete zde všechny informace o užovce červené - mezi teraristy velice oblíbeném a rozšířeném hadovi. Mnoho chovatelů, kteří se rozhodli chovat hady, tak začínali právě s touto krásnou a relativně nenáročnou užovkou. Kniha je přehledně rozdělena do kapitol, je zde věnována pozornost základní péči, rozmnožování, chovu mláďat, možným komplikacím v chovu, vztahu k člověku, biologii druhu atd... Své si zde najdou začátečníci i zkušení chovatelé.
Levice
3,95 €
Vogel Zdeněk: Na lovu vzácných krokodýlů
Orbis, 1967., vyd.: 1., jazyk: český, väzba: tvrdá, strán: 243., stav: vynikajúci, prebal Spoznajte herpetofaunu a faunu Kuby prostredníctvom tejto knižky.
Levice
10 €
Jacobs Cor-Jan: Terarisitka pro začátečníky
Rebo Productions, 2004., strán: 64., vyd.: 1., jazyk: český, väzba: brožovaná, stav: ako nová ISBN 80-7234-330-0 Tato základní příručka s mnoha barevnými fotografiemi je cenným zdrojem informací pro všechny začínající teraristy. Naleznete v ní odpovědi na rozmanité otázky: Na co je třeba se při koupi terária zaměřit a jak je vybavit? Co nesmíte opomenout při koupi terarijních živočichů? Čím se terarijní zvířata živí a kde lze vhodnou potravu koupit? Jak si počínat v případě, že je zvíře nemocné...
Levice
5 €
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 63