416 inzerátov
Čarovné Slovensko 2. vydanie
Druhé prepracované vydanie pilotnej knihy z edície Čarovné Slovensko. Ide výber z toho najlepšieho fotografického materiálu, ktorý autori za ten čas zozbierali.
Cífer
15 €
Zúbek Ľudo: Moja Bratislava
Mladé letá, Bratislava, 1965, vydanie: 1., strán: 155., jazyk: slovenský, ilustroval: Julián Fillo, náklad: 3 500., väzba: pevná, stav: veľmi dobrý, málo listovaná
Levice
4,40 €
Diamír - Kráľ vrchov / Šajnoha Marián
Autor: Šajnoha Marián a kolektív Vydavateľ: Šport 1981 Stav: Vo vnútri 100 %. Obal nepoškodený. Strán: 119 Žáner: Šport horolezectvo Väzba: Tvrdá s prebalom Jazyk: slovenský Rozmery: 165x245 Foto: Ilustračné O knihe: Prvovýstup Diamírskou stenou na Severný vrchol Nanga Parbatu
Žilina
1,90 €
Národné kultúrne pamiatky na Slovensku / Vendelín
Národné kultúrne pamiatky na Slovensku / Vendelín Jankovič a kol Autor: V.Jankovič. Vydavateľ: Osveta 1980 Stav: Vo vnútri 100 %. Obal nepoškodený. Strán: 294 Žáner: Kultúra Väzba: Tvrdá s prebalom Jazyk: slovenský Rozmery: 25x20 Foto: Ilustračné O knihe: Z archetiktonickej stránky sú to všetko vrcholné diela.
Žilina
5 €
London - turistický sprievodca
London - city guide je turistický sprievodca Londýnom, písaný v anglickom jazyku. Pomôže precestovať Londýn a zlepšiť vašu angličtinu. Obsahuje mapy, odporúčania a obsahuje informácie o Londýne, ktoré vás určite zaujmú. Je to štvrté vydanie z roku 2004. Kniha vo veľmi dobrom stave. 442 strán. Cena: 15€ + poštovné.
Nové Mesto nad Váhom
15 €
Haroun Tazieff - Schůzky s ďáblem, Praha 1965, 2v
Predám knihu Haroun Tazieff - Schůzky s ďáblem orig.názov: Les rendez-vous du diable, Paris 1951 Je to vlastne úžasný „ Dokument o sopkách “ vo svete známe dielo aj ako rovnomenný film, prípadne ako: The Devil's Blast - Rok:1960/80 minut Autor Haroun Tazieff, geolog a vulkanolog, zároveň kameraman aj film. režisér to všetko osobne zažil aj natočil v rovnomennom filme. O diele: Kniha tohoto odvážneho belgičana - mimochodom polského pôvodu, popisuje niektoré, hlavne africké sopky, ich zemepisnú polohu, vznik, geologické zloženie, tvar aj ich typy erupcí. Na záver tejto knihy sú naznačené aj metódy, ako by sa dala úspešne predvídať sopečná činnosť už teraz , prípadne v blízkej budúcnosti. Vydavateľstvo Mladá fronta, Praha 1965. 2.vydanie, tvrdá väzba s čiastočne pošk.prebalom, 255 strán, česky. Kniha samotná je vo velmi dobrom stave. inzerát je aktuálny do zmazania
Bratislava
5 €
Očarovaná Havaj-Miloslav Stingl
Predám knihu Očarovaná Havaj-Miloslav Stingl,nakladatelství Svoboda 1981,638 strán,v češtine.Obsah:Známý cestovatel a etnograf zavádí čtenáře na proslulé souostroví Havaj. Kniha je závěrečným a zcela samostatným dílem autorova cyklu o zemích, národech a kulturách Oceánie.
Bratislava
3 €
Filan, Boris: Rozhovor s tigrom
popis: Boris Filan hovorí, že mesto je jeho les. V novej cestopisnej knihe nám ponúka hneď niekoľko svojich lesov. Vracia sa na známe miesta, objavuje nové. O Benátkach koluje viac zaručených správ a legiend ako o ktoromkoľvek inom meste. Treba ich vidieť, a nielen raz. Ľubľana je veľmi sympatické mesto, do ktorého by ste aj išli, ale keď nemusíte, nejdete. Stojí však za to, dať mu šancu. Terst je mesto kávy! Nie iba preto, že sa v Terste vypije v priemere dvakrát toľko kávičiek ako inde v Taliansku. Pred odchodom do Moskvy bol jasný plán - ruský cirkus, ruský hokej a diamantový poklad v Kremli. A to stále nie je všetko. Čaká vás aj Berlín a Dublin.autor/autori: Filan, Borisvydal: Slovart, 2015číslo produktu: 10188633dodanie: v SR: dobierka (3 €), pri objednávkach cez olejar.eu osobný odber 2x Bratislava (0 €), na PickUp pointoch (1.5 €) Banská Bystrica, Dunajská Streda, Galanta, Komárno, Košice, Liptovský Mikuláš, Martin, Nitra, Piešťany, Prešov, Ružomberok, Spišská Nová Ves, Trenčín, Trnava, Žilina; v ČR: dobierka (149 Kč) a osobný odber v 60 miestach; v EU a svet: platba vopred, poštovné podľa váhy poznámka: Fotografia je ilustračný obrázok, použitý produkt môže vykazovať známky menšieho, alebo väčšieho použitia, nemusí mať prebal ak ho mal pri výrobe, prílohy a odnímateľné časti. Poskytujeme plnú záruku na vnútro knihy, t.j. je prevedená ručná kontrola chýbajúcich strán a ich čistoty.
Bratislava I - Staré Mesto
7,99 €
Filan, Boris: Umenie zablúdiť
Istambul, Krakov, Sarajevo, Florenciapopis: Boris Filan o sebe hovorí, že je tulák, s ktorým si cesta robí, čo chce. Nečíta sprievodcov, oveľa viac ho zaujímajú obyčajní ľudia, pravdivejší a úprimnejší informátori o meste a jeho živote. V ďalšej cestopisnej knihe blúdi autor po Istanbule, Krakove, Sarajeve a Florencii. A takto tieto štyri mestá autor charakterizuje: Istanbul kradne srdcia, ale bohato vás za to odmení. Krakov ma schmatol, hodil medzi ľudí ako na tobogan a ja som sa nezvyčajne rozjarený dal unášať silou chvíle a žiarou spoločného pocitu sviatočnosti. Sarajevo vás zo svojho objatia len tak nepustí. Florencia nie je mesto, ale slnečná sústava, v ktorej obiehajú planéty okolo žiarivého slnka, ktoré sa volá Uffizi.autor/autori: Filan, Borisvydal: Slovart, 2014číslo produktu: 10183075dodanie: v SR: dobierka (3 €), pri objednávkach cez olejar.eu osobný odber 2x Bratislava (0 €), na PickUp pointoch (1.5 €) Banská Bystrica, Dunajská Streda, Galanta, Komárno, Košice, Liptovský Mikuláš, Martin, Nitra, Piešťany, Prešov, Ružomberok, Spišská Nová Ves, Trenčín, Trnava, Žilina; v ČR: dobierka (149 Kč) a osobný odber v 60 miestach; v EU a svet: platba vopred, poštovné podľa váhy poznámka: Fotografia je ilustračný obrázok, použitý produkt môže vykazovať známky menšieho, alebo väčšieho použitia, nemusí mať prebal ak ho mal pri výrobe, prílohy a odnímateľné časti. Poskytujeme plnú záruku na vnútro knihy, t.j. je prevedená ručná kontrola chýbajúcich strán a ich čistoty.
Bratislava I - Staré Mesto
7,99 €
Cousteau, Dumas - Svět ticha, Praha 1960, 2.vyd
Predám knihu: Jacques-Yves Cousteau, Frédéric Dumas - Svět ticha orig. názov diela: The Silent World,...Velká Británia 1953, až potom neskôr cca o tri roky vyšlo dielo tohto pôvodom alžírskeho Francúza - Le Monde du silence - v samotnej domovskej Francii. V ČSSR - vydala Mladá Fronta, Edice Kolumbus sv.2, Praha 1960, 2.vydanie Nadčasová a skutočná fascinujúca publikácia o morskom bádaní, vtedy ešte mladého bádateľa Jacques-Yves Cousteau a jeho priateľov. v knihe nájdete aj neuveriteľné príhody + foto odvážnych potápačov.... ...a na žraloky vraj stačí palica... no ale,.. velký pozor na chobotnice... O diele: Autor vypráví o svých zážitcích z vodní říše, o mořské zvířeně, o skutečném průzkumu ztroskotaných lodí, o objevech hlubinných jeskyní a nebezpečných dobrodružstvích... Kniha je v češtine, bez prebalu, tvrdá väzba, menší formát, 244 strán, dobrý stav, všetky foto sú v dokonalom super stave. Kniha , film aj autor-i budia stále neskutočný záujem po celom svete. Česká aj iné jazykové verzie filmu sa dajú zohnať... Inzerát je aktuálny do zmazania.
Bratislava
6 €
77 naj Slovensko
Predám úplne novú nádhernú knihu 77 naj Slovensko.
Dubnica nad Váhom
7 €
Cestopisy, knihy o mestách
Čadca – Brána Kysúc a Slovenska – 3e František Přeučil – Západní Čechy – 2e František Višváder – Latinská Amerika – Nepokojný kontinent – 4e V.A. Pronnikov – Japonci jak je neznáme -2e Ivan Bulík - 4 návraty – 10e
Trenčianske Teplice
2 €
molnar gabor cestopis
kupim molnar gabor brazilia
Bratislava I - Staré Mesto
dohodou
Tisíc a dve noci-M.Zikmund,J.Hanzelka
Predám knihu Tisíc a dve noci-Miroslav Zikmund, Jiří Hanzelka, vyd. 1967, 323 strán, väčší formát, v slovenčine. Kniha je vo výbornom stave. Táto kniha je zväzkom kde sú zhrnuté bohaté zážitky populárnych cestovateľov z ich ázijskej výpravy do oblasti Stredného východu, Sýrie, Jordánska, Iraku, Kurdistanu a Kuvajtu. Je to územie neobyčajne rušné a zaujímavé, kde snáď viac než kde inde vo svete vystupuje do popredia zložitosť života. Kniha je opäť doložená peknými obrázkami s mapou.
Bratislava
6 €
Chvilky s Itálií-Miroslav Horníček
Predám knihu Chvilky s Itálií-Miroslav Horníček, Pavel Kopp, vyd. Panorama 1988, 247 strán, väčší formát, v češtine. Kniha je vo výbornom stave.
Bratislava
6 €
Pohlednice z Benátek-Miroslav Horníček
Predám knihu Pohlednice z Benátek-Miroslav Horníček, vyd. Olympia 1971, 150 strán, v češtine.
Bratislava
4 €
Od Himalájí po Cejlón
Predám knihu Od Himalájí po Cejlón-Elena Androvičová, vyd. Obzor 1978, 160 strán.
Bratislava
3 €
Spirit of the sea
Predám knihu fotografií Spirit of the sea (v angličtine).
Bratislava
1,50 €
Tajomstvá Austrálie
Predám knihu fotografií a textov o červenom kontinente - Tajomstvá Austrálie (Cousteau).
Bratislava
2 €
Paríž a okolie
Predám turistického sprievodcu Paríža - knihu Paríž a okolie.
Bratislava
1 €
1 2 21