Cestopisy

543 inzerátov
Potulky po južnom Tichomorí
Potulky po južnom Tichomorí
Autor: Jack London Rok vyd.:1955 Vydavateľstvo: Osveta Väzba tvrdá, počet strán 212+ foto príloha, vydanie 1., náklad 6400ks, váha 335g Kniha plná pohody a exotického čara, akoby previata a prečistená oceánskym vzduchom a prežiarená tropickým slnkom. Autor popisuje svoju cestu na malej plachetnici Snark so sviežim a zdravým humorom. V prílohe aj čiernobiele fotografie. Stav knihy dobrý, chýba prebal, dosky trochu opotrebované. Cena: 5€ + poštovné alebo osobný odber.
Martin
5 €
Raj ľudožrútov
Raj ľudožrútov
Predám knihu Raj ľudožrútov-Herman Melville, vyd. Slovenský spisovateľ 1965, 299 strán. Rozprávanie o pobyte v údolí Typee na jednom z Markézskych ostrovov, ktoré tvoria súčasť Francúzskej Oceánie. Námorníci určitý čas žili s domorodcami, ktorí sa ešte nestretli s belochmi.
Bratislava
2,50 €
 Krupa, Viktor: Malebná cesta okolo sveta
Krupa, Viktor: Malebná cesta okolo sveta
popis: Podľa denníkov Otta Kotzebua, hlavného veliteľa výpravy, Adalberta von Chamissa, spisovateľa a prírodovedca, a Louisa Chorisa, maliara.autor/autori: Krupa, Viktorvydal: Obzor, 1980číslo produktu: 10181092dodanie: v SR: od 2 €, pri objednávkach cez obooks.sk osobný odber 2x Bratislava (0 €), na 500+ PickUp pointoch (od 2 €) ; v ČR: dodanie od 75 Kč a osobný odber v 2000+ miestach; v EU a svet: platba vopred, poštovné podľa váhypoznámka: Fotografia je ilustračný obrázok, použitý produkt môže vykazovať známky menšieho, alebo väčšieho použitia, nemusí mať prebal ak ho mal pri výrobe, prílohy a odnímateľné časti. Poskytujeme plnú záruku na vnútro knihy, t.j. je prevedená ručná kontrola chýbajúcich strán a ich čistoty.
Bratislava I - Staré Mesto
3,99 €
 Erenburg, Iľja: Európske križovatky
Erenburg, Iľja: Európske križovatky
autor/autori: Erenburg, Iľjavydal: Smena, 1976číslo produktu: 10180923dodanie: v SR: od 2 €, pri objednávkach cez obooks.sk osobný odber 2x Bratislava (0 €), na 500+ PickUp pointoch (od 2 €) ; v ČR: dodanie od 75 Kč a osobný odber v 2000+ miestach; v EU a svet: platba vopred, poštovné podľa váhypoznámka: Fotografia je ilustračný obrázok, použitý produkt môže vykazovať známky menšieho, alebo väčšieho použitia, nemusí mať prebal ak ho mal pri výrobe, prílohy a odnímateľné časti. Poskytujeme plnú záruku na vnútro knihy, t.j. je prevedená ručná kontrola chýbajúcich strán a ich čistoty.
Bratislava I - Staré Mesto
1,99 €
 Horníček, Miroslav: Chvilky s Itálií
Horníček, Miroslav: Chvilky s Itálií
autor/autori: Horníček, Miroslav; Kopp, Pavelvydal: Panorama, 1988číslo produktu: 10021288dodanie: v SR: od 2 €, pri objednávkach cez obooks.sk osobný odber 2x Bratislava (0 €), na 500+ PickUp pointoch (od 2 €) ; v ČR: dodanie od 75 Kč a osobný odber v 2000+ miestach; v EU a svet: platba vopred, poštovné podľa váhypoznámka: Fotografia je ilustračný obrázok, použitý produkt môže vykazovať známky menšieho, alebo väčšieho použitia, nemusí mať prebal ak ho mal pri výrobe, prílohy a odnímateľné časti. Poskytujeme plnú záruku na vnútro knihy, t.j. je prevedená ručná kontrola chýbajúcich strán a ich čistoty.
Bratislava I - Staré Mesto
3,99 €
Staré civilizace a oceán-Thor Heyerdahl
Staré civilizace a oceán-Thor Heyerdahl
Predám knihu Staré civilizace a oceán-Thor Heyerdahl, vyd. Panorama 1983, 416 strán, v češtine. Kniha je vo výbornom stave.
Bratislava
7 €
 Jeník, Jan: Galapágy - zázrak v Pacifiku
Jeník, Jan: Galapágy - zázrak v Pacifiku
autor/autori: Jeník, Jan; Haager, Jiří R.vydal: Albatros, 1988číslo produktu: 10205477dodanie: v SR: od 2 €, pri objednávkach cez obooks.sk osobný odber 2x Bratislava (0 €), na 500+ PickUp pointoch (od 2 €) ; v ČR: dodanie od 75 Kč a osobný odber v 2000+ miestach; v EU a svet: platba vopred, poštovné podľa váhypoznámka: Fotografia je ilustračný obrázok, použitý produkt môže vykazovať známky menšieho, alebo väčšieho použitia, nemusí mať prebal ak ho mal pri výrobe, prílohy a odnímateľné časti. Poskytujeme plnú záruku na vnútro knihy, t.j. je prevedená ručná kontrola chýbajúcich strán a ich čistoty.
Bratislava I - Staré Mesto
3,99 €
Zápisky z Tibetu
Zápisky z Tibetu
Predám knihu Zápisky z Tibetu-Cchering Özer, vyd. Verzone 2015, 368 strán, v češtine. Kniha je vo výbornom stave.
Bratislava
8 €
 Filan, Boris: Dole vodou
Filan, Boris: Dole vodou
Správa o splavovaní delty Dunaja s Jožom Rážom a s našimi manželkamipopis: Stráviť dovolenku na lodi v romantickom prostredí rumunskej delty Dunaja, to znie ako dobrý nápad. Stráviť ju v spoločnosti najlepšieho priateľa – čo viac si človek môže želať? Istotne by vás neodradilo, že sa nemôžete dovolať majiteľa príslušnej cestovnej kancelárie a že jeho sekretárka predpokladá, že by ste mali hovoriť plynule po rumunsky. Neodradilo to ani Borisa Filana, ktorý sa na takúto cestu vybral s manželkou Inge, Jožom Rážom a jeho manželkou Barborou. Že ich muž s podivuhodným menom Ioan Uram čakal na úplne inom letisku, než mal, to bol len začiatok strastiplnej púte. Že tento dobrý muž nevlastnil loď, na ktorej mal poskytovať svoje služby – aj to sa v Rumunsku môže stať. Ku koloritu krajiny a ľudí, ktorí tam žijú a pracujú, patrila aj archaická slovenčina z devätnásteho storočia, nevrlý kapitán lode, ktorá bola v skutočnosti skôr člnom, jeho malý syn-špión, neútulné penzióny a reštaurácie, v ktorých nevaria. Ale na druhej strane – našťastie – aj nádherná príroda, majestátne pelikány, tajomní bogomili, pravoslávny pop, ktorý možno vôbec nie je popom, a celý rad zaujímavých stretnutí s ľuďmi, ktorí tvorili – povedané slovami autora – kompletné panoptikum. Nech sa páči, vstúpte doň.autor/autori: Filan, Borisvydal: Ikar, 2009číslo produktu: 10160324dodanie: v SR: od 2 €, pri objednávkach cez obooks.sk osobný odber 2x Bratislava (0 €), na 500+ PickUp pointoch (od 2 €) ; v ČR: dodanie od 75 Kč a osobný odber v 2000+ miestach; v EU a svet: platba vopred, poštovné podľa váhypoznámka: Fotografia je ilustračný obrázok, použitý produkt môže vykazovať známky menšieho, alebo väčšieho použitia, nemusí mať prebal ak ho mal pri výrobe, prílohy a odnímateľné časti. Poskytujeme plnú záruku na vnútro knihy, t.j. je prevedená ručná kontrola chýbajúcich strán a ich čistoty.
Bratislava I - Staré Mesto
3,99 €
Kolekcia 4 DVD
Kolekcia 4 DVD
Ponúkam na predaj kolekciu 4 DVD Tajomstvá staroveku. Top stav. Cena za komplet: 3 EUR + pošta (nie dobierka) platba: prevodom na účet, alebo osobný odber Pozri ponuku aj ďalších mojich inzerátoch.
Krásno nad Kysucou
3 €
Pavel Kozák: Tajemná místa Pošumaví
Pavel Kozák: Tajemná místa Pošumaví
Toto leto bude určite prínosné pre európsky cestovný ruch. Rozhodli ste sa objaviť Českú republiku a priťahujú vás tajomné miesta? Potom ste natrafili na správnu knihu. Nájdete v nej krásne fotografie a popisy posvätných miest Pošumavska, zvláštne kamene, menhiry, svätyne, kaplnky. Naplánujte si svoju vlastnú trasu. Vydavateľstvo: MH Rok vydania: 2004 Jazyk: český, nemecký Počet strán: 159 Typ: tvrdá väzba
Bratislava III - Nové Mesto
17 €
Matej Bel: Oravská stolica
Matej Bel: Oravská stolica
K najrozsiahlejším dielam Mateja Bela patria Notície, ktoré predstavujú geograficky-historické práce o veľkej časti Uhorska písané v latinčine. Táto publikácia je verným prekladom samostatnej časti s názvom Oravská stolica. Dozvieme sa z nej cenné informácie o obyvateľoch, významných rodoch, miestopisných a prírodných pomeroch dnešného Žilinského kraja za čias Mateja Bela. Rok vydania: 2001 Vydanie: prvé Náklad: 500 ks Vydal: Tranoscius, Liptovský Mikuláš Počet strán: 161 Typ: tvrdá väzba, bez obalu, lesklá
Bratislava III - Nové Mesto
30 €
Afrika, moja láska ,Corinne Hofmann
Afrika, moja láska ,Corinne Hofmann
Ponúkam na predaj novú knihu:" Afrika, moja láska ,Corinne Hofmann", Ikar 2012, počet strán 224, cena 5,5 eura + poštovné. - pôvodná cena 11,9 eura / vhodné aj ako darček / Corinne žije vo Švajčiarsku a usiluje sa začať nový život, ktorý by sa nespájal s jej africkým príbehom. Cestuje po svete, no všade sa jej cnie za Afrikou. Preto prijíma ponuku, aby zachytila životné príbehy najchudobnejších obyvateľov Kene a priblížila ich čitateľom. Opäť cestuje do Nairobi a stretáva sa s obyvateľmi Kibery, jedného z najväčších slumov. Keď už je v Keni, rada by sa opäť stretla aj s rodinou bývalého manžela, samburského bojovníka Lketingu. Na poslednej návšteve však svojim príbuzným sľúbila, že keď zasa príde, privedie aj Lketingovu dcéru Napirai, s ktorou pred šestnástimi rokmi za dramatických okolností od manžela utiekla. Otec a dcéra sa od tých čias nevideli. Preto Corinne túžobne očakáva dcérino rozhodnutie, že chce ísť navštíviť príbuzných do Kene. Pútavé a dojímavé príbehy ľudí zo slumu napokon aj v Napirai prebudia túžbu navštíviť krajinu, kde sa narodila. Matka s dcérou sa teda vydávajú na dobrodružnú cestu do afrického buša, kde na ne okrem širokého príbuzenstva čakajú ďalšie vzrušujúce zážitky.
Levice
5,50 €
Himalaja Orient, Vasil Ján
Himalaja Orient, Vasil Ján
Ponúkam na predaj novú knihu: " Himalaja Orient, Vasil Ján", kvalitný kriedový papier, vydavateľ Autor Bratislava 2011, počet strán 143, cena 4,5 eura + poštovné.
Levice
4,50 €
EMBÉČKEM KOLEM SVĚTA - Michal Vičar, 2012
EMBÉČKEM KOLEM SVĚTA - Michal Vičar, 2012
Predám knihu + DVD EMBÉČKEM KOLEM SVĚTA od autora Michal Vičar. Vydalo nakladateľstvo JOTA, Brno v roku 2012. Kniha má 296 strán, rozmery : 160 x 235 mm. Kniha aj CD sú nové. Cena: 20 € + poštovné. Zberatelia a nadšenci motorizmu - pozrite si aj moje ostatné inzeráty.
Bratislava V - Petržalka
20 €
"Istennek kincses tárháza" - Mohay Tamás
"Istennek kincses tárháza" - Mohay Tamás
Dobrý deň, úplne nová kniha v maďarskom jazyku. Rýchla a starostlivo pripravená zásielka, poštovné 2,70 Eur. Možnosť zakúpiť si knihu aj osobne, sme blízko Košíc. Máme širokú škálu kníh na predaj, kontaktujte nás. Mariánske sestry Pozn./MG23/
Košice
7 €
Afrika – Ráj a peklo zvířat - Josef Vágner.
Afrika – Ráj a peklo zvířat - Josef Vágner.
Predám knihu Afrika – Ráj a peklo zvířat - Josef Vágner. Veľmi pekný stav.
Trnavá Hora
3 €
Cestopisy - Afrika a svet
Cestopisy - Afrika a svet
Pavel Hirax Baričák - Etiópia, vysoká škola neočakávania Hynek Adámek, Pavel Mikeš - Čas je dar Afriky Boris Filan - Tam Tam 2 Zdeněk Novák - Pěti kontinenty vážně i nevážně Knižky jednotlivo po 4€, spolu 12€ + poštovné Všetky sú vo výbornom stave, Etiópia má trochu poškodený vonkajši papierový obal ale samotná kniha a tvrdá väzba sú úplne v poriadku.
Levice
4 €
B Danielsson Rajský ostrov 1vyd Osveta Martin 1957
B Danielsson Rajský ostrov 1vyd Osveta Martin 1957
Predám knihu Bengt Danielsson - Rajský ostrov orig. dielo švédskeho moreplavca vydané vo Švédsku roku 1953 Bengt Emmerik Danielsson ( 6 July 1921 – 4 July 1997 ) angl. preklad: the Happy island nemecký: Rückkehr zur glücklichen Insel - ein Jahr in der Südsee Kniha je 1.vydanie na Slovensku od Osveta Martin 1957, edícia: Svetom, zväzok: 16 tvrdá väzba, bez prebalu, 24 strán obrazovej prílohy, celkom 208 strán, slovensky Autor Bengt Danielsson je jedným zo šiestich odvážnych moreplavcov, ktorí v roku 1947 na plti Kon - Tiki preplávali Tichý oceán. Osudy tejto výpravy sú známe z knihy aj filmu. Cestopis popisuje jeden z ostrovov, ktorý vtedy navštívili a očarený Bengt Danielsson sa tam po roku vrátil - na polynézsky ostrov Raroia v súostroví Tuamotu. Rozpráva o primitívnom ale veľmi šťastnom živote domorodcov, rozprávanie je popretkávané aj humornými epizodámi, dokresľujúcimi mentalitu často až detinsky prostých ostrovanov... Príbehy zo života na Polynézských ostrovoch, kráse a šťastí ľudí prírody a mora. Kniha je v dobrom stave. inzerát je aktuálny do zmazania
Bratislava
5 €
Karel Čapek: Cesta na sever
Karel Čapek: Cesta na sever
Cestopis z ciest po Škandinávii doplnený autorovými obrázkami a básňami jeho manželky, s ktorou cestu absolvoval. Československý spisovatel 1955. Prebal je ušpinený, inak dobrý stav. Cena 5,--+poštovné
Bánovce nad Bebravou
5 €
1 2 28