Životopisy

2 598 inzerátov
 Coelho, Paulo: Špiónka
Coelho, Paulo: Špiónka
popis: Paulo Coelho so sebe vlastným majstrovstvom vytvoril portrét o fascinujúcom a tajomnom živote jednej z najžiadanejších žien svojich čias, ktorá sa do histórie zapísala pod menom Mata Hari. Vznikol tak fiktívny príbeh o osudovej, silnej a rozporuplnej žene, ktorá by si asi nikdy nepomyslela, že sa raz zmení na legendu. Táto exotická tanečnica, ktorá šokovala a bavila publikum, sa čoskoro stala dôverníčkou a milenkou najbohatších a najvplyvnejších mužov svojich čias. Vzdialená Jáva, búrlivý secesný Paríž a Berlín v časoch 1. svetovej vojny sú miesta, kde si táto neskrotná žena bránila svoje sny o slobode a nezávislosti navzdory spoločenským predsudkom, hoci za to nakoniec draho zaplatila... Autor na základe mnohých nepublikovaných dokumentov zrekonštruoval biografiu slávnej špiónky prostredníctvom fiktívnych listov, ktoré napísala svojmu právnikovi z parížskeho väzenia Saint-Lazare a zanechala svojej dcére. Chcela, aby jej jediná dedička spoznala pravdu a pochopila dôvody, prečo sa rozhodla viesť intenzívny život plný dobrodružstva, lásky a intríg.autor/autori: Coelho, Paulovydal: Ikar, 2016číslo produktu: 10190898dodanie: v SR: od 2 €, pri objednávkach cez obooks.sk osobný odber 2x Bratislava (0 €), na 500+ PickUp pointoch (od 2 €) ; v ČR: dodanie od 75 Kč a osobný odber v 2000+ miestach; v EU a svet: platba vopred, poštovné podľa váhypoznámka: Fotografia je ilustračný obrázok, použitý produkt môže vykazovať známky menšieho, alebo väčšieho použitia, nemusí mať prebal ak ho mal pri výrobe, prílohy a odnímateľné časti. Poskytujeme plnú záruku na vnútro knihy, t.j. je prevedená ručná kontrola chýbajúcich strán a ich čistoty.
Bratislava I - Staré Mesto
5,49 €
 Judák, Viliam: Na Petrovom stolci I.
Judák, Viliam: Na Petrovom stolci I.
Krátke dejiny pápežovpopis: Krátke dejiny pápežov: od sv. Petra po Štefana VII. autor/autori: Judák, Viliamvydal: Spolok sv. Vojtecha, 2010číslo produktu: 10184372dodanie: v SR: od 2 €, pri objednávkach cez obooks.sk osobný odber 2x Bratislava (0 €), na 500+ PickUp pointoch (od 2 €) ; v ČR: dodanie od 75 Kč a osobný odber v 2000+ miestach; v EU a svet: platba vopred, poštovné podľa váhypoznámka: Fotografia je ilustračný obrázok, použitý produkt môže vykazovať známky menšieho, alebo väčšieho použitia, nemusí mať prebal ak ho mal pri výrobe, prílohy a odnímateľné časti. Poskytujeme plnú záruku na vnútro knihy, t.j. je prevedená ručná kontrola chýbajúcich strán a ich čistoty.
Bratislava I - Staré Mesto
2,99 €
 Bellonciová, Maria: Lucrezia Borgia
Bellonciová, Maria: Lucrezia Borgia
Její život a její dobapopis: Kniha obsahuje celostranové farebné vyobrazenia.autor/autori: Bellonciová, Mariavydal: Odeon, 1969číslo produktu: 10182552dodanie: v SR: od 2 €, pri objednávkach cez obooks.sk osobný odber 2x Bratislava (0 €), na 500+ PickUp pointoch (od 2 €) ; v ČR: dodanie od 75 Kč a osobný odber v 2000+ miestach; v EU a svet: platba vopred, poštovné podľa váhypoznámka: Fotografia je ilustračný obrázok, použitý produkt môže vykazovať známky menšieho, alebo väčšieho použitia, nemusí mať prebal ak ho mal pri výrobe, prílohy a odnímateľné časti. Poskytujeme plnú záruku na vnútro knihy, t.j. je prevedená ručná kontrola chýbajúcich strán a ich čistoty.
Bratislava I - Staré Mesto
6,99 €
 Vároš, Milan: Posledný let generála Štefánika
Vároš, Milan: Posledný let generála Štefánika
Z bielych miest...autor/autori: Vároš, Milanvydal: Obzor, 1991číslo produktu: 10016032dodanie: v SR: od 2 €, pri objednávkach cez obooks.sk osobný odber 2x Bratislava (0 €), na 500+ PickUp pointoch (od 2 €) ; v ČR: dodanie od 75 Kč a osobný odber v 2000+ miestach; v EU a svet: platba vopred, poštovné podľa váhypoznámka: Fotografia je ilustračný obrázok, použitý produkt môže vykazovať známky menšieho, alebo väčšieho použitia, nemusí mať prebal ak ho mal pri výrobe, prílohy a odnímateľné časti. Poskytujeme plnú záruku na vnútro knihy, t.j. je prevedená ručná kontrola chýbajúcich strán a ich čistoty.
Bratislava I - Staré Mesto
3,49 €
Jiri Zak - Louis De Funes - Lide jsou komedianti,
Jiri Zak - Louis De Funes - Lide jsou komedianti,
Ponukam titul , Lide jsou komedianti, my jsme herci, stav výborný, čeština, knihy zasielam poštou, alebo knihy si možete prebrat osobne aj cez víkendy a sviatky. Za stav a kvalitu vždy ručím!! Kontakt - telefonický, bazar formular, NA SMS NEREAGUJEM!!! LEN SERIOZNI ZAUJEMCI.
Košice II - Západ
dohodou
 Pospíchalová, Katarína: Žena menom Katarína
Pospíchalová, Katarína: Žena menom Katarína
popis: Autentické spomienky Slovenky, ktorá pred vypuknutím 2. svetovej vojny odišla do Londýna a istý čas pracovala aj v americkej vojenskej spravodajskej službe. autor/autori: Pospíchalová, Katarínavydal: Národné literárne, 1998číslo produktu: 10182467dodanie: v SR: od 2 €, pri objednávkach cez obooks.sk osobný odber 2x Bratislava (0 €), na 500+ PickUp pointoch (od 2 €) ; v ČR: dodanie od 75 Kč a osobný odber v 2000+ miestach; v EU a svet: platba vopred, poštovné podľa váhypoznámka: Fotografia je ilustračný obrázok, použitý produkt môže vykazovať známky menšieho, alebo väčšieho použitia, nemusí mať prebal ak ho mal pri výrobe, prílohy a odnímateľné časti. Poskytujeme plnú záruku na vnútro knihy, t.j. je prevedená ručná kontrola chýbajúcich strán a ich čistoty.
Bratislava I - Staré Mesto
1,99 €
Ján Pavol II. nová
Ján Pavol II. nová
Ján Pavol II. Veliká, hrubánska. Možno raz- dva krát prelistovaná. S množstvom obrazových publikácií. Formát 23 x 29cm. Hrúbka 3,5 cm. Počet strán 552 Vydavateľ: Reader Digest Vyber Nepoškodená - len na prednej strane dole je taká malá biela ďubka. poštovné: 3,60€
Liptovský Mikuláš
22 €
 Šalda, F. X.: Beneš ve fotografii
Šalda, F. X.: Beneš ve fotografii
Historie velkého životaautor/autori: Šalda, F. X.vydal: Orbis, 1945číslo produktu: 10205536dodanie: v SR: od 2 €, pri objednávkach cez obooks.sk osobný odber 2x Bratislava (0 €), na 500+ PickUp pointoch (od 2 €) ; v ČR: dodanie od 75 Kč a osobný odber v 2000+ miestach; v EU a svet: platba vopred, poštovné podľa váhypoznámka: Fotografia je ilustračný obrázok, použitý produkt môže vykazovať známky menšieho, alebo väčšieho použitia, nemusí mať prebal ak ho mal pri výrobe, prílohy a odnímateľné časti. Poskytujeme plnú záruku na vnútro knihy, t.j. je prevedená ručná kontrola chýbajúcich strán a ich čistoty.
Bratislava I - Staré Mesto
4,99 €
 Mandaus, Luděk: W. A. Mozart a Don Giovanni
Mandaus, Luděk: W. A. Mozart a Don Giovanni
s předmluvou Václava Talichaautor/autori: Mandaus, Luděkvydal: Vladimír Žikeš, 1937číslo produktu: 10205531dodanie: v SR: od 2 €, pri objednávkach cez obooks.sk osobný odber 2x Bratislava (0 €), na 500+ PickUp pointoch (od 2 €) ; v ČR: dodanie od 75 Kč a osobný odber v 2000+ miestach; v EU a svet: platba vopred, poštovné podľa váhypoznámka: Fotografia je ilustračný obrázok, použitý produkt môže vykazovať známky menšieho, alebo väčšieho použitia, nemusí mať prebal ak ho mal pri výrobe, prílohy a odnímateľné časti. Poskytujeme plnú záruku na vnútro knihy, t.j. je prevedená ručná kontrola chýbajúcich strán a ich čistoty.
Bratislava I - Staré Mesto
9,99 €
 Exupéry, Antoine de Saint, Consuelo: Spomienky ruže
Exupéry, Antoine de Saint, Consuelo: Spomienky ruže
popis: Rukopis manželky Antoina de Sait-Exupéryho bol dlhé roky prísne strážený. Consuelo - ruža z Malého princa - v ňom odhaľuje iný, neznámy obraz veľkého spisovateľa, ktorý bez svojej ruže nevedel žiť, a zároveň ju musel vždy opúšťať, pretože jeho láska k lietaniu a iným ženám bola chvíľami silnejšia.autor/autori: Exupéry, Antoine de Saint, Consuelovydal: Ikar, 2001číslo produktu: 10200493dodanie: v SR: od 2 €, pri objednávkach cez obooks.sk osobný odber 2x Bratislava (0 €), na 500+ PickUp pointoch (od 2 €) ; v ČR: dodanie od 75 Kč a osobný odber v 2000+ miestach; v EU a svet: platba vopred, poštovné podľa váhypoznámka: Fotografia je ilustračný obrázok, použitý produkt môže vykazovať známky menšieho, alebo väčšieho použitia, nemusí mať prebal ak ho mal pri výrobe, prílohy a odnímateľné časti. Poskytujeme plnú záruku na vnútro knihy, t.j. je prevedená ručná kontrola chýbajúcich strán a ich čistoty.
Bratislava I - Staré Mesto
5,99 €
 Feld, Friedrich: Mistr z Mohuče
Feld, Friedrich: Mistr z Mohuče
Dobrodružný příběh jednoho vynálezuautor/autori: Feld, Friedrichvydal: Albatros, 1972číslo produktu: 10173546dodanie: v SR: od 2 €, pri objednávkach cez obooks.sk osobný odber 2x Bratislava (0 €), na 500+ PickUp pointoch (od 2 €) ; v ČR: dodanie od 75 Kč a osobný odber v 2000+ miestach; v EU a svet: platba vopred, poštovné podľa váhypoznámka: Fotografia je ilustračný obrázok, použitý produkt môže vykazovať známky menšieho, alebo väčšieho použitia, nemusí mať prebal ak ho mal pri výrobe, prílohy a odnímateľné časti. Poskytujeme plnú záruku na vnútro knihy, t.j. je prevedená ručná kontrola chýbajúcich strán a ich čistoty.
Bratislava I - Staré Mesto
7,99 €
 Killian, Hans: Za nami je len Boh
Killian, Hans: Za nami je len Boh
Chirurg spomínaautor/autori: Killian, Hansvydal: Spolok sv. Vojtecha, 1998číslo produktu: 10007831dodanie: v SR: od 2 €, pri objednávkach cez obooks.sk osobný odber 2x Bratislava (0 €), na 500+ PickUp pointoch (od 2 €) ; v ČR: dodanie od 75 Kč a osobný odber v 2000+ miestach; v EU a svet: platba vopred, poštovné podľa váhypoznámka: Fotografia je ilustračný obrázok, použitý produkt môže vykazovať známky menšieho, alebo väčšieho použitia, nemusí mať prebal ak ho mal pri výrobe, prílohy a odnímateľné časti. Poskytujeme plnú záruku na vnútro knihy, t.j. je prevedená ručná kontrola chýbajúcich strán a ich čistoty.
Bratislava I - Staré Mesto
2,49 €
Beatles - Sekret uspehu - ruština
Beatles - Sekret uspehu - ruština
Ponukam titul Sekret uspehu, stav výborný, ruština, knihy zasielam poštou, alebo knihy si možete prebrat osobne aj cez víkendy. Za stav a kvalitu vždy ručím!! Kontakt - telefonický, bazar formular. NA SMS NEREAGUJEM!!! LEN SERIOZNI ZAUJEMCI.
Košice II - Západ
dohodou
Paul McCartney - Odvracená strana mýtu - cz
Paul McCartney - Odvracená strana mýtu - cz
Ponukam titul Odvracená strana mýtu, stav výborný, čeština, knihy zasielam poštou, alebo knihy si možete prebrat aj cez víkendy osobne. Za stav a kvalitu vždy ručím!!! Kontakt - telefonický, bazar formular, NA SMS NEREAGUJEM!!! LEN SERIOZNI ZAUJEMCI.
Košice II - Západ
dohodou
 Márquez, Gabriel García: Román môjho života
Márquez, Gabriel García: Román môjho života
popis: Prvý diel ohlasovaných trojdielnych pamätí Gabriela Garcíu Márqueza Román môjho života popisuje obdobie od spisovateľovho narodenia po štúdiá na univerzite v Bogote. Pamäti sú publicisticko-literárnym spracovaním spomienok, ktoré ovplyvnili život a najmä tvorbu autora. Dozvieme sa, že pochádza z chudobnej mnohodetnej rodiny, dlhé roky zažíval biedu na vlastnej koži. K vysnívanému spisovateľskému povolaniu ho doviedla len túžba po vzdelaní a obetavosť rodičov i súrodencov. Pochopíme, aký vplyv mali na Márquezovu tvorbu jeho starí rodičia, u ktorých vyrastal. Popisuje bohémsky literárny život a kolumbijské kultúrne prostredie 40-tych a 50-tych rokov. Všetky zážitky a postrehy Márquez pretavil do svojich úžasných diel a vytvoril kolumbijský národný román. autor/autori: Márquez, Gabriel Garcíavydal: Ikar, 2004číslo produktu: 10205495dodanie: v SR: od 2 €, pri objednávkach cez obooks.sk osobný odber 2x Bratislava (0 €), na 500+ PickUp pointoch (od 2 €) ; v ČR: dodanie od 75 Kč a osobný odber v 2000+ miestach; v EU a svet: platba vopred, poštovné podľa váhypoznámka: Fotografia je ilustračný obrázok, použitý produkt môže vykazovať známky menšieho, alebo väčšieho použitia, nemusí mať prebal ak ho mal pri výrobe, prílohy a odnímateľné časti. Poskytujeme plnú záruku na vnútro knihy, t.j. je prevedená ručná kontrola chýbajúcich strán a ich čistoty.
Bratislava I - Staré Mesto
4,99 €
 Ferenčák, Tomáš: Dubček - kontroverzná osobnosť
Ferenčák, Tomáš: Dubček - kontroverzná osobnosť
Politický profil Alexandra Dubčekapopis: Kniha Dubček kontroverzná osobnosť poodhaľuje mýtotvorné faktory súvisiace s osobnosťou Alexandra Dubčeka. Sústreďuje sa na nové, resp. málo známe informácie, ktoré čitateľovi umožňujú získať iný pohľad na naše historické udalosti, a to nielen v roku 1968. Autor ľahkým, čitateľným jazykom a na konkrétnych príkladoch objasňuje hranice socializmu s ľudskou tvárou, a tým presne definuje pozície, ktoré komunisti vedení Dubčekom nemienili opustiť. Pri analýze zákulisia vstupu vojsk Varšavskej dohody do Československa sa opiera o prepisy augustových telefonických rozhovorov medzi Brežnevom a Dubčekom. Tie spochybňujú Dubčekovu verziu a naznačujú, že veľa okolností stále čaká na objasnenie. Záver knihy patrí triezvemu hodnoteniu Dubčekovho pôsobenia počas normalizácie a jeho nejasnému politickému vstupu v Novembri 89. Autor spochybňuje čoraz populárnejší názor glorifikujúci Dubčekove osobné zásluhy o demokraciu či o pád totality. autor/autori: Ferenčák, Tomášvydal: Kalligram, 2011číslo produktu: 10168629dodanie: v SR: od 2 €, pri objednávkach cez obooks.sk osobný odber 2x Bratislava (0 €), na 500+ PickUp pointoch (od 2 €) ; v ČR: dodanie od 75 Kč a osobný odber v 2000+ miestach; v EU a svet: platba vopred, poštovné podľa váhypoznámka: Fotografia je ilustračný obrázok, použitý produkt môže vykazovať známky menšieho, alebo väčšieho použitia, nemusí mať prebal ak ho mal pri výrobe, prílohy a odnímateľné časti. Poskytujeme plnú záruku na vnútro knihy, t.j. je prevedená ručná kontrola chýbajúcich strán a ich čistoty.
Bratislava I - Staré Mesto
3,99 €
 Geist, Zdeněk: Bez kresby v malbě nepokročíte...
Geist, Zdeněk: Bez kresby v malbě nepokročíte...
Dopisy mezi Kremser Schmidtem a Franzem Oesterreicherem Stein u Kremže - Jihlava 1781-1783autor/autori: Geist, Zdeněkvydal: Parola, 2015číslo produktu: 10199607dodanie: v SR: od 2 €, pri objednávkach cez obooks.sk osobný odber 2x Bratislava (0 €), na 500+ PickUp pointoch (od 2 €) ; v ČR: dodanie od 75 Kč a osobný odber v 2000+ miestach; v EU a svet: platba vopred, poštovné podľa váhypoznámka: Fotografia je ilustračný obrázok, použitý produkt môže vykazovať známky menšieho, alebo väčšieho použitia, nemusí mať prebal ak ho mal pri výrobe, prílohy a odnímateľné časti. Poskytujeme plnú záruku na vnútro knihy, t.j. je prevedená ručná kontrola chýbajúcich strán a ich čistoty.
Bratislava I - Staré Mesto
3,49 €
 Rybák, Josef: Kouzelný proutek
Rybák, Josef: Kouzelný proutek
autor/autori: Rybák, Josefvydal: Odeon, 1981číslo produktu: 10199589dodanie: v SR: od 2 €, pri objednávkach cez obooks.sk osobný odber 2x Bratislava (0 €), na 500+ PickUp pointoch (od 2 €) ; v ČR: dodanie od 75 Kč a osobný odber v 2000+ miestach; v EU a svet: platba vopred, poštovné podľa váhypoznámka: Fotografia je ilustračný obrázok, použitý produkt môže vykazovať známky menšieho, alebo väčšieho použitia, nemusí mať prebal ak ho mal pri výrobe, prílohy a odnímateľné časti. Poskytujeme plnú záruku na vnútro knihy, t.j. je prevedená ručná kontrola chýbajúcich strán a ich čistoty.
Bratislava I - Staré Mesto
1,99 €
Dech andělů
Dech andělů
Autor: Wim Wenders Rok vyd.:1996 Vydavateľstvo: Aurora Jazyk: český Väzba tvrdá s prebalom, počet strán 240, vydanie 1., náklad 2000ks Táto kniha predstavuje v chronologickom slede filmové kritiky ,rozhovory a eseje jedného z najvýznamnejších umelcov filmového priemyslu. Stav knihy zachovalý, len vo vnútri ceruzkou vpísané venovanie. Cena: 4,50€ + poštovné alebo osobný odber.
Martin
4,50 €
Tajemná princezna - život pod závojem
Tajemná princezna - život pod závojem
Autor: Jean P.sassonová Rok vyd.:1993 Vydavateľstvo: Premiéra Jazyk: český Väzba mäkká, počet strán 240, vydanie 1., váha 280g Sultana je saudskoarabská princezná, žena narodená do bájneho bohatstva. Má štyri sídla na troch kontinentoch, súkromné lietadlo, klenoty a veľa prepychových šiat od najlepších svetových návrhárov. V skutočnosti však žije v pozlátenej klietke. Nemá slobodu, nemá právo rozhodovať o svojom živote, nemá žiadnu cenu. Skrytá pod čiernym závojom je väzňom, zajatá svojím otcom, manželom, deťmi a zemou. Kvôli svojim dcéram sa rozhodla riskovať a pohovoriť o živote vo svojej krajine ... Stav knihy zachovalý. Cena: 5€ + poštovné.
Martin
5 €
1 2 130