Inzeráty

Tomuto filtru nevyhovujú
žiadne inzeráty

Pozrite si najnovšie inzeráty z kategórie Životopisy

Nancy Reaganová - Kitty Kelley.
Predám knihu Nancy Reaganová - Kitty Kelley. Veľmi pekný stav.
Trnavá Hora
2 €
Marika Gombitová - Miroslav Graclík, Václav Nekvap
Predám knihu Marika Gombitová - Miroslav Graclík, Václav Nekvapil. Veľmi pekný stav.
Trnavá Hora
2 €
Leonard Bernstein - Meryle Secrest.
Predám knihu Leonard Bernstein - Meryle Secrest. Veľmi pekný stav.
Trnavá Hora
3 €
La Toya - La Toya Jackson a Patricia Romanowski.
Predám knižku La Toya - La Toya Jackson a Patricia Romanowski - Podtitul: Mládí v rodině Jacksonových. Sestra Michaela Jacksona popisuje svoju rodinu. Životný príbeh o týraní detí, o drogách, nevere, vykorisťovaní, aj o úspechu a násilí. Veľmi pekný stav.
Trnavá Hora
2 €
20 ROKOV GLADIATOR 1991-2011
PREDAM KNIHU O SKUPINE GLADIATOR...20 ROKOV 1991-2011.NOVA..POSLEDNE 2 KUSY..CENA ZA KNIHU 15e
Košice
15 €
Tomáš Černák - Leopold Jim Šťastný
Kniha z edície Belasé legendy o Leopoldovi Jimovi Šťastnom a diár ŠK Slovan.
Bratislava II - Ružinov
10 €
77 českých filmových komikú.
Predám knihu 77 českých filmových komikú - Andrej Halada. Ako nová.
Trnavá Hora
2 €
predam knihu Kukura od Martina Cicvaka
Predam zivotopisnu knihu od autora Martina Cicvaka - Kukura za super cenu. Kniha je uplne nova, ani raz pouzita. Povodna cena bola cca 13€. Uprednostnujem osobny odber. Na trase ZA - BA viem aj za priplatok doviezt...
Bratislava II - Ružinov
8 €
Slávne osobnosti filmu Ladislav Volko
počet strán : 341 väzba : pevná jazyk : slovenský Publikácia o slávnych osobnostiach filmu. Presnejšie by bolo - o významných osobnostiach, pretože kniha vám chce priblížiť predovšetkým osobnosti, ktoré boli pre vývin kinematografie prínosom, ktoré filmové umenie posunuli dopredu. Autor sa zameral prevažne na hlavných tvorcov filmu - na režisérov a na tých, ktorí nám ich posolstvo sprostredkúvajú - teda hercov. Aspoň ukážkovo sú zaradené aj iné tvorivé povolania. V knihe sú predstavení nielen filmoví umelci, ktorí sa venovali alebo venujú hranému filmu. Autor vybral i zopár tvorcov dokumentárneho a animovaného filmu, hoci mená i tvorba niektorých sú menej známe. Pri výbere osobností bral do úvahy predovšetkým vyspelosť jednotlivých národných kinematografií a ich prínos do svetovej filmovej tvorby, no zároveň chcel priblížiť aj hlavných predstaviteľov menej rozvinutých kinematografií, napríklad z rozvojových krajín (India, africké štáty). Cena + poštovné podľa tarify Slov. pošty
Prievidza
5 €
Na svete sme preto, aby sme chodili - Juraj Puci
Vydavatelstvo HEVI 1995 NOVÁ KNIHA s VENOVANÍM a PODPISOM AUTORA ! Brožovaná 240 strán. Mojim majetkom sú nohy.-vyhlásil Juraj Puci rodák z Kožuchova v okrese Trebišov, známy vytrvalostný chodec – rekordér, zapísaný aj v Guinnessovej knihe rekordov. Juraj Puci zomrel vo veku 84 rokov – 17. augusta 2013. Počas svojho života peši prešiel vyše 230 000 kilometrov!
Lučenec
15 €
Štefan Hoza – Tvorcovia hudby
Životopisy známych skladateľov klasickej hudby. Nakladateľstvo Pavla Gerdelána v Trnave, 1943, 388 strán Kniha má poškodenú zadnú stranu obalu, inak je vo výbornom stave.
Bratislava
11 €
Výber z diela, Július Fučík
Ponúkam na predaj knihu:" Výber z diela, Július Fučík", vydaveteľstvo Smena 1952, počet strán 351, váha knihy 0,6 kg, cena 2 eurá + poštovné. Kniha nemá vonkajší papierový obal.
Levice
2 €
Marián Gáborík biografická kniha o hokejistovi
JEDINEČNÁ BIOGRAFIA VÝNIMOČNÉHO HOKEJISTU Z PERA JEHO VLASTNÉHO OTCA - 296 strán,744 gramov Kniha Marián Gáborík s podtitulom Otec, teraz to už môžeš vydať je inšpirujúci životný príbeh výnimočného hokejistu prerozprávaný tým najpovolanejším človekom – jeho vlastným otcom Pavlom. Rozpráva o svojom synovi, ktorý sa vo svojej profesii dostal na úplný vrchol. Dosiahol ho vďaka svojej vôli, talentu, ale aj vďaka obrovskej podpore zo strany najbližšej rodiny. Pohľad na radujúceho sa Mariána so Stanley Cupom nad hlavou je vyvrcholením jedného fantastického príbehu. Ten sa však začal na trenčianskom zimnom štadióne, keď rodičia malému Mariánovi zaväzovali šnúrky na korčuliach. Keď mu jeho starší brat Braňo viackrát pomohol zdvihnúť hlavu a psychicky zvládnuť pocity krivdy pri niektorých rozhodnutiach trénerov v časoch dospievania. Odkryjeme vám život hviezdy profesionálneho športu, radostné i smutné obdobia, s jeho vrcholmi i pádmi, nahliadneme do zákulisia obrovskej šou nazývanej NHL. Pred vašimi očami sa budú odvíjať inšpiratívne ľudské príbehy vysvietené v žiare reflektorov, no i tie, ktoré sa prepadli do čiernych priepastí športových neúspechov. Mariánov príbeh je síce nerozlučne spätý s hokejom, ale táto kniha nie je len o hokeji. Ponúka emotívny obraz o človeku, ktorého sláva presiahla slovenské hranice – tvrdé tréningy, pomalé stúpanie po rebríčku hokejových schopností, boj so zraneniami, smrť priateľa Pavla Demitru, tvrdé testy psychickej odolnosti, pády a opätovné návraty na ťažko vybojované pozície v srdciach fanúšikov. Spoznajte Mariána Gáboríka ako ho nepoznáte!
Prešov
10 €
Kate budúca kráľovná
Po svadbe Kate Middletonovej a princa Williama, budúceho kráľa Spojeného kráľovstva, sa začala písať nová kapitola dejín. Kate je od sedemnásteho storočia prvá neurodzená mladá žena, ktorá sa vydala do kráľovskej rodiny. Svojím príchodom oživila britskú monarchiu a jej členovia vzápätí zaznamenali vzkriesenie popularity, v ktorú po smrti Diany, princeznej z Walesu, v roku 1997 už nedúfali. Kate si okamžite podmanila verejnosť aj médiá a zabezpečila si miesto v dejinách tým, že dala život princovi Georgeovi z Cambridgea. Teraz čelí výzve vychovávať syna pred pozornými zrakmi celého sveta. Ako sa vlastne plaché dievča zo strednej vrstvy dostalo do kráľovskej rodiny? Redaktorka Mail on Sunday Katie Nichollová zmapovala ľúbostný vzťah Williama a Kate od úplného začiatku a ich rozprávkovému príbehu vdýchla život. Čitateľa zavedie aj za palácové múry a odhalí výcvik, ktorý Kate absolvovala. Opisuje ľúbostné vzplanutia aj sklamania dvojice, ktoré sa celý čas odohrávali pod drobnohľadom tisícov kamier a fotoaparátov. Toto je príbeh mladej ženy, ktorá teraz nazýva Kensingtonský palác domovom a pretvára budúcnosť najznámejšej kráľovskej rodiny sveta. Je to príbeh Kate – budúcej kráľovnej.
Prešov
15 €
Eric Deschodt, Saint-Exupéry
Ponúkam na predaj knihu len raz listovanú :" Saint-Exupéry, Eric Deschodt" vyd. Tatran 1987- edícia osudy slávnych, prekladateľ- Marian Pauliny-Danielisová, počet strán 345, váha 0,6 kg, cena 3 eurá + poštovné. Je to podmanivo napísaný životopis o slávnom letcovi....
Levice
3 €
Sedlák, Imrich: Karol Kuzmány a Štefan Moyses
V slovenských národných a cirkevných dejináchpopis: Publikácia obsahuje príspevky z vedeckej konferencie o Karolovi Kuzmánym a Štefanovi Moysesovi, konanej v októbri 2006. Jej podnetom boli okrúhle výročia Kuzmányho a Moysesa, ale najmä ich význam pre národný, kultúrny a cirkevný život Slovákov v 30.-60. rokoch 19. storočia. Obaja patria k najvýznamnejším osobnostiam slovenského národno-politického hnutia a kultúrno-spoločenského i literárneho úsilia. Všestranne, aktívne, cieľavedome a nezištne zasahovali do najaktuálnejších otázok slovenského života a hľadali východiská na jeho rozvoj a napredovanie.autor/autori: Sedlák, Imrich; kolektív autorovvydal: Matica slovenská, 2007číslo produktu: 10085742dodanie: v SR: dobierka (3 €), pri objednávkach cez olejar.eu osobný odber 2x Bratislava (0 €), na PickUp pointoch (1.5 €) Banská Bystrica, Dunajská Streda, Galanta, Komárno, Košice, Liptovský Mikuláš, Martin, Nitra, Piešťany, Prešov, Ružomberok, Spišská Nová Ves, Trenčín, Trnava, Žilina; v ČR: dobierka (149 Kč) a osobný odber v 60 miestach; v EU a svet: platba vopred, poštovné podľa váhy poznámka: Fotografia je ilustračný obrázok, použitý produkt môže vykazovať známky menšieho, alebo väčšieho použitia, nemusí mať prebal ak ho mal pri výrobe, prílohy a odnímateľné časti. Poskytujeme plnú záruku na vnútro knihy, t.j. je prevedená ručná kontrola chýbajúcich strán a ich čistoty.
Bratislava I - Staré Mesto
4,49 €
Schlender, Brent: Steve Jobs
Zrodenie vizionárapopis: Dôverný pohľad na skutočnú osobnosť Steva Jobsa. Jediná biografia, ktorá prináša doteraz nezverejnené detaily, vyslúžila si uznanie od tých, ktorí Jobsa poznali najlepšie, a na ktorú pozitívne reagovala aj firma Apple. Napísal ju človek, ktorý mal k Jobsovi blízko ako dlhoročný priateľ a zároveň si ako novinár dokázal udržať profesionálny odstup. Brent Schlender písal o dianí v Sillicon Valley počas celej svojej kariéry a stál pri Stevových najväčších súkromných aj kariérnych rozhodnutiach. Videl a dobre chápal, prečo Steve musel odísť z Apple a prečo neskôr váhal, keď sa tam mal vrátiť. Ako jeden z mála postrehol číre ľudské dôvody predaja Stevovho milovaného Pixaru spoločnosti Disney či utajovania jeho choroby. Pri písaní tejto knihy spájal známe a objektívne fakty so subjektívnymi pocitmi a názormi ľudí zo Stevovho najbližšieho okolia, vďaka čomu získal jedinečný prístup k pravým dôvodom jeho rozhodnutí. V spolupráci s Rickom Tetzelim sa Schlenderovi podarilo detailne opísať prerod temperamentného a výstredného mladíka na jedného z najvplyvnejších manažérov a lídrov v dejinách biznisu. Zachytáva pravú tvár Steva Jobsa nielen v úlohe korporátneho vodcu, ale aj v úlohe otca, manžela, suseda a priateľa, ktorý pre svojich najbližších dokázal spraviť čokoľvek.autor/autori: Schlender, Brent; Tetzeli, Rickvydal: Eastone Books, 2015číslo produktu: 10202800dodanie: v SR: dobierka (3 €), pri objednávkach cez olejar.eu osobný odber 2x Bratislava (0 €), na PickUp pointoch (1.5 €) Banská Bystrica, Dunajská Streda, Galanta, Komárno, Košice, Liptovský Mikuláš, Martin, Nitra, Piešťany, Prešov, Ružomberok, Spišská Nová Ves, Trenčín, Trnava, Žilina; v ČR: dobierka (149 Kč) a osobný odber v 60 miestach; v EU a svet: platba vopred, poštovné podľa váhy poznámka: Fotografia je ilustračný obrázok, použitý produkt môže vykazovať známky menšieho, alebo väčšieho použitia, nemusí mať prebal ak ho mal pri výrobe, prílohy a odnímateľné časti. Poskytujeme plnú záruku na vnútro knihy, t.j. je prevedená ručná kontrola chýbajúcich strán a ich čistoty.
Bratislava I - Staré Mesto
12,49 €
Young-Bruehlová, Elisabeth: Hannah Arendtová
Z lásky k svetu 1popis: Životopis americkej filozofky a politologičky nemeckého pôvodu Hannah Arendtovej vrhá nové svetlo na celú jednu etapu intelektuálneho života 20. storočia. Sprítomňuje osudy tých nemeckých intelektuálov židovského pôvodu, ktorí boli v čase nacistického režimu nútení opustiť Tretiu ríšu a postupne našli útočisko v USA. Kniha je doplnená obrazovou prílohou a podrobnou bibliografiou diela Hannah Arendtovej.autor/autori: Young-Bruehlová, Elisabethvydal: Agora, 2004číslo produktu: 10065686dodanie: v SR: dobierka (3 €), pri objednávkach cez olejar.eu osobný odber 2x Bratislava (0 €), na PickUp pointoch (1.5 €) Banská Bystrica, Dunajská Streda, Galanta, Komárno, Košice, Liptovský Mikuláš, Martin, Nitra, Piešťany, Prešov, Ružomberok, Spišská Nová Ves, Trenčín, Trnava, Žilina; v ČR: dobierka (149 Kč) a osobný odber v 60 miestach; v EU a svet: platba vopred, poštovné podľa váhy poznámka: Fotografia je ilustračný obrázok, použitý produkt môže vykazovať známky menšieho, alebo väčšieho použitia, nemusí mať prebal ak ho mal pri výrobe, prílohy a odnímateľné časti. Poskytujeme plnú záruku na vnútro knihy, t.j. je prevedená ručná kontrola chýbajúcich strán a ich čistoty.
Bratislava I - Staré Mesto
6,99 €
kolektív autorov: Dr. Jozef Tiso
Zborník z vedeckého seminára Bratislava 22. september 2001popis: Na tému Dr. Jozef Tiso bolo napísaných veľa článkov, kníh, svedectiev, odznelo veľa prednášok na rôzných konferenciách, vedeckých seminároch, aby sa osvetlili mnohé detaily a to nielen jeho osobné, ale i obdobie, v ktorom účinkoval ako kňaz a politik. Keď jeho protivníci, či nepriatelia museli priznať, že išlo o spolitizovaný retribučný proces, ktorý nesledoval spravodlivosť, ale politickú pomstu, začali vymýšľať obvinenia, ktoré zapadajú do oblasti filozofie a morálky. Aby nezostali ani tieto obvinenia nezodpovedané, uskutočnil sa dňa 22. septembra 2001 v Bratislave interdisciplinárny seminár, na ktorom odzneli prednášky s témami o zodpovednosti Dr. J. Tisu v rokoch 1939-3945. Išlo o jeho politickú činnosť, jej posúdenie z hľadiska kresťanskej morálky, a to aj v súvislosti s riešením tzv. židovskej otázky. Pozornosť sa venovala aj jeho kňazskému profilu, lebo Dr. Jozef Tiso bol predovšetkým kňaz, až potom politik. Veľký priestor sa venoval otázkam trestnoprávnym, a najmä problematike súvisiacej s revíziou procesu. autor/autori: kolektív autorovvydal: Spoločnosť Andreja H, 2002číslo produktu: 10026558dodanie: v SR: dobierka (3 €), pri objednávkach cez olejar.eu osobný odber 2x Bratislava (0 €), na PickUp pointoch (1.5 €) Banská Bystrica, Dunajská Streda, Galanta, Komárno, Košice, Liptovský Mikuláš, Martin, Nitra, Piešťany, Prešov, Ružomberok, Spišská Nová Ves, Trenčín, Trnava, Žilina; v ČR: dobierka (149 Kč) a osobný odber v 60 miestach; v EU a svet: platba vopred, poštovné podľa váhy poznámka: Fotografia je ilustračný obrázok, použitý produkt môže vykazovať známky menšieho, alebo väčšieho použitia, nemusí mať prebal ak ho mal pri výrobe, prílohy a odnímateľné časti. Poskytujeme plnú záruku na vnútro knihy, t.j. je prevedená ručná kontrola chýbajúcich strán a ich čistoty.
Bratislava I - Staré Mesto
4,99 €