Životopisy

Tomuto filtru nevyhovujú
žiadne inzeráty

Pozrite si najnovšie inzeráty z kategórie Životopisy

Massie - KATEŘINA VELIKÁ
Robert K. Massie, renomovaný historik a publicista, nositel Pulitzerovy ceny, přichází s dalším titulem o velkých ruských vládcích. Tentokrát nás provede osudy německé princezny Sofie, která se stala jednou z nejvýznamnějších panovnic osvíceného 18. století. Ano, řeč je o současnici Marie Terezie a Josefa II. - carevně Kateřině Veliké. Autor strhujícím způsobem vypráví o osudech mladičké princezny Sofie až po její přeměnu v mocnou panovnici největšího státu světa. Nevyhýbá se Kateřininým strastem v manželství s Petrem III. a neopomene zmínit ani intriky a pikantnosti tehdejšího carského dvora, kde se za chybu někdy platilo i životem. Často můžeme nahlédnout pod pokličku děje, autor nám totiž pomocí historických deníků zmiňovaných osob (kromě Kateřiny je zde citován záhadný Potěmkin, či Kateřinin manžel Petr III.) dává prohlédnout jejich myšlenky a tužby "Byla to dlouhá a pozoruhodná cesta, kterou si nikdo, ani ona sama (Kateřina), nedovedla představit, když se ve čtrnácti vydala do zasněženého Ruska." 573 strán kniha je v perfektnom stave dejiny Ruska, Katarína Veľká
Nitra
27 €
Admirál Canaris a jeho Abwehr.
Predám knihu Admirál Canaris a jeho Abwehr - Jiří Brož. Veľmi pekný stav.
Trnavá Hora
3 €
77 českých filmových komikú.
Predám knihu 77 českých filmových komikú - Andrej Halada. Ako nová.
Trnavá Hora
3 €
Dolores, Susannová Jacqueline
Ponúkam Vám na predaj knihu:" Dolores, Susannová Jacqueline", vydavateľ - Gemini 1992, kniha je brožovaná,107 strán, cena 1,5 eura + poštovné. Kniha je o svete bohatých a mocných, v ktorom žije hlavná postava - vdova po zavraždenom americkom prezidentovi. Analógia so skutočným príbehom rodiny Kennedyovcov ..... Autorka postupne odkrýva zákulisie života hlavných protagonistov ...
Levice
1,50 €
Antonín Zhoř - Sám proti osudu
O živote Ludwiga van Beethovena Autor: Antonín Zhoř Vydavateľstvo: Albatros Počet strán: 352 Rok vydania: 1978 Väzba: pevná väzba Váha: 638g Jazyk: český Kniha je v dobrom stave, tak ako vidíte na foto - iba mierne poničený papierový prebal. Cena: 1,50 € + pošta Mám v ponuke knihy rôznych žánrov.
Trenčín
1,50 €
Jimi Hendrix - Jeho život lásky a hudba
V ponuke mam množstvo zaujímavých kníh, pozrite si aj moje ostatné ponuky Predám knihu - Jimi Hendrix - Jeho život lásky a hudba Rok vydania - 1993 Jazyk - slovenský Vydavateľstvo - Champagne Avantgarde Veľký formát, tvrdá väzba Stav - výborný, ako nová Cena - 10 eur - nova cena - 8 eur Platba - cez dobierku alebo cez účet - nechám to na vás Kontakt cez email alebo sms Ďakujem Popis - Jimi Hendrix - Jeho život, lásky a hudba. Deň po dni zaznamenaný život Jimi Hendrixa s množstvom farebných a čiernobielych fotografií.
Michalovce
8 €
Kniha: Kronika komika 1. (Stanislav Štepka)
Kniha: Kronika komika 1. (Stanislav Štepka)-kniha nová nečítaná. Pošlem dobierkou.
Liptovský Mikuláš
12,90 €
Elsemarie Maletzke-Jane Austenová
Predám knihu od Elsemarie Maletzke-Jane Austenová,v edícii-Profily,z roku 2009,v dobrom stave.
Košice II - Sídlisko KVP
10 €
životopis Miroslava Žbirku s názvom Meky/akcia
Ponúkam životopis legendy - Mira Žbirku. Patrí k najlepším na slovenskej scéne. Viac na fotografiách. Platí len do zmazania. Kniha vo výbornom stave. životopis, Miroslav Žbirka, Miro Žbirka, meky, mekky, hudba, pop, posmusic, populárna hudba
Trebišov
6,45 €
Predám od Václava Holzknechta
"Jaroslav Ježek a Osvobozené divadlo" (v češtine 420 strán). Ojedinelá antikvárna a už nedostupná, raritná publikácia z histórie "Jaroslav Ježek + Voskovec + Werich = Osvobozené divadlo". Pozor, nie sú to noty, ale biografická kniha. Životopisy, sprievodca kompletnou tvorbou spomínanej trojice, ich osudy a spolupráca. Nič podobné sa v novodobej histórii ČR a SR už neobjavilo, aspoň nie v takom rozsahu a nasadení... J.Ježek tu priniesol swing, blues a latino rytmy už pred 2. sv. vojnou. Možno si niekto spomenie na vtedajšie songy "Život je jen náhoda, Když jsem kytici vázala, Bugatti step" (pre klavír) a iné, iné... kontakt mail.
Trenčín
20 €
L. Feuchtwanger
Goya - maliar na vrchole svojej slávy
Bratislava V - Petržalka
3 €
Spice Girls - Dívčí Moc - autor Spice Girls
Oficiálny produkt skupiny Spice Girls kniha Girl Power preložená do češtiny. Kniha je plná obrázkov, má 80 strán.
Šurany
15 €
Rvu se se životem - Jiří Krampol.
Predám knihu Rvu se životem - Jiří Krampol - Heda Bartíková, rok 2000, 230 strán, veľmi pekný stav.
Trnavá Hora
1 €
Marika Gombitová - Miroslav Graclík, Václav Nekvap
Predám knihu Marika Gombitová - Miroslav Graclík, Václav Nekvapil. Veľmi pekný stav.
Trnavá Hora
1 €
La Toya - La Toya Jackson a Patricia Romanowski.
Predám knižku La Toya - La Toya Jackson a Patricia Romanowski. Veľmi pekný stav.
Trnavá Hora
1 €
K. Schulz
Kameň a bolesť - život a dielo Michelangela Buonarottiho + fotografie jeho diel
Bratislava V - Petržalka
20 €
Kenedyovi - Nova generacia
Ponukam titul Kenedyovi - Nova generace, Triumf a tragedie, sláva a hanba, stav výborný, čeština, knihy zasielam poštou, alebo knihy si možete prebrat osobne. Za stav a kvalitu vždy ručím!! Kontakt - telefonický bazar formulár.
Košice II - Západ
dohodou
Volam sa Malala - SK
Ponukam titul Volal sa Malala, stav výborný, slovenčina, knihy zasielam poštou, alebo knihy si možete prebrat osobne. Za stav a kvalitu vždy ručím!! Kontakt - telefonický, bazar formulár.
Košice II - Západ
dohodou
Andrew Morton - Monica, Moj príbeh
Ponukam titul Monica, Moj príbeh, stav výborný, slovenčina, knihy zasielam poštou, alebo knihy si možete prebrat osobne. Za stav a kvalitu vždy ručím!! Kontakt telefonický, bazar formulár.
Košice II - Západ
dohodou