Zvieratá

3 521 inzerátov
MITCH hľadá domov
MITCH hľadá domov
Odvážny, ale hlavne pohodlný labužník Mitch – prijatý do starostlivosti OZ 2.6.2019 – Uhlisko Dátum narodenia: 15.3.2019 Mitch je odčervený, testovaný na FIV/FeLV s neg.výsledkom, čaká ho vakcinácia. Družstvo Baywatch bolo nájdené na svojej strážnej veži. Rozumej, motor auta pri jazierku v BB, na Uhlisku. Toto celé si môžeme vysvetliť dvomi spôsobmi. Verzia prvá, mačiatka videli slávnu americkú sériu a rozhodli sa navliecť svoje telá do červených plaviek, vyraziť k vode a strážiť kúpajúcich sa. Celé to nejak nevyšlo, keďže na jazierku sa kúpu iba tak kačky, oni nemali plavky, nie sme v Amerike, a vôbec…zlý plán. Neostávalo im nič iné, len zotrvať na pozíciách a hliadkovať. Nechceli byť za “trapákov” a vrátiť sa domov so stiahnutým chvostom. Verzia druhá, nemali žiadny “domov”, kam sa mohli vrátiť. Nie sú žiadni Baywatch záchranári, ale obyčajné nechcené a vyhodené mačiatka… Po pravde, prikláňame sa k druhej verzii, nakoľko to nie je prvý rok čo tam zberáme živé hračky. Evidentne niekto odmieta kastrovať a radšej takto občas vynesie odpad… Odkaz pre dotyčného, ak nemáte financie na kastráciu, oslovte nás. Pomôžeme, bez súdenia. Toto nie je cesta. Vráťme sa k Baywatch družstvu. Nechceme im brať ilúzie a šťastné výrazy, preto im pravdu proste nepovieme. Celá rodinka je jedna veselá a bláznivá kopa. Mačiatka sú silné, zdravé, hravé a šťastné, aj keď sú kvôli nášmu preplnenému stavu momentálne v klietke. Aj keď zlo zažili, neveria tomu a nepamätajú si ho. Berú od života len to dobré. Naučme sa to od nich. Ukážme im, že ľudia sú primárne dobrí. Darujte jednému z nich domov. S radosťou vám vtrhnú do života ako tornáda a prinesú iba radosť, zábavu a šťastie. Samozrejme aj dobrý pocit z pomoci a záchrany života. A nezabúdajme, aj červené plavky! Mitch je jediný chalan v partii. Odvážny ale hlavne pohodlný. Má sa rád a nebojí sa to svetu prezentovať. V prvom rade je jeho bruško, oddych, plyšové myšky. Hľadá si domov v interiéri.
Banská Bystrica
zadarmo
MISS POPPY hľadá domov
MISS POPPY hľadá domov
Čierna babuľka, čo prináša všetko okrem smoly… Miss Poppy – prijatá do starostlivosti OZ 31.1.2019 – Senec Dátum narodenia: marec 2018 Poppy je testovaná, odčervená, kastrovaná, vakcinovaná. Malý čierny guľatý máčik, Miss Poppy k nám dofrčala až zo Senca. Jej záchranca ju našiel v noci na ulici, na ceste. Nemal možnosť sa o ňu postarať, trčala v kúpeľni. Keďže sa nenašla pomoc, otvorili sme jej dvere u nás. Čo stvárala v noci vonku, netušíme. Určite to však nebola žiadna záškodnícka činnosť, lebo Poppy je anjelik v čiernom balení. Chýba jej tretina chvostíka, zranenie staré a zhojené. Dodáva jej to na kráse. Behá za nami s tou mini anténkou, až nám je občas smiešne… Ale nesmejeme sa! To by sa urazila. Jej výraz tváre hovorí presný opak. So všetkou vážnosťou sveta nám asistuje a hodnotí čo porábame. Je to veľmi kontaktná a priateľská mica. Veľký dav mačiek u nás neznáša najlepšie, ale nejak si našla svoje chodníčky a miesta. Určite zvládne mačaciu kamošku, ale rada strávi život aj ako jediná mačka v dome – zlodejka vášho srdca. Má neskutočne chutné líčka a nááádherné guľaté oči. Zamilujete sa. Miss Poppy vám určite prinesie do života veselosť a radosť. Prisahá na svoju “skrátenú anténku” Hľadá si domov v interiéri.
Banská Bystrica
zadarmo
MANDARINKA hľadá domov
MANDARINKA hľadá domov
Huňatá nádhera so špeci povahou a milujúcim srdcom. Mandarínka – prijatá do starostlivosti OZ 29. 3. 2018 – BB Dátum narodenia: 1.3.2016 Mandoška je testovaná, odčervená, kastrovaná a vakcinovaná. Mandarínka bola súčasťou kolónie na záhradkách. Kŕmili ju, ale stále tam bola sama za seba… Pôvodne sme mali Mandošku kastrovať a vrátiť na záhradky. No pri jej povahe nám to prišlo ako zlý nápad. Mandoška je nádherná a milá, veľmi jemná a pokojná mačka. Dúfame, že na ňu čakáte práve vy. Dúfame, že aj ona má predurčený lepší osud než na záhradkách. Že jej niekto poskytne to, čo do teraz nepoznala…vlastný dobrý domov. Kvôli svojej povahe bude dobrým spoločníkom skôr v kľudnejšej domácnosti. Určite sa nebude tešiť menším deťom. Rada sa túli a mazná, ale pri väčšom chaose sa hneď stiahne do klbka a vystrašene gúľa očami. Začala byť na seba veľmi citlivá, keďže takto dlho čaká… Prestáva ľuďom veriť, pri manipulácii je vydesená ako keby sme ju mali ísť zavraždiť… Potrebuje už svoj kľud a človeka, kde môže byť zase tá mazna akou bola. Každopádne sa bude veľmi dobre cítiť ako spoločník k telke, na gauč, prípadne ako ohrievač na perinu do postele. Mandoška je čistotná a v jedle nevyberá. Čaká na šancu. Dáte jej ju alebo sa naozaj bude musieť vrátiť von na záhradky…? Hľadá si domov v interiéri.
Banská Bystrica
zadarmo
Šteniatka NKS
Šteniatka NKS
Chovná stanica Z Malokarpatskej doliny ponúka na predaj šteniatka NKS s PP po poľovne vedených rodičoch. O: Robben di San Mamiliano, hnedý beloš, skúšky: HD A, ED 0, FT výb., SV, JS, I.P.O., UT"B" ECC všetko v I.cene, výstavy: BIS 3x, BOG, BOB, 8xCAC, 2xR.CACIB M: Cira od Dvorčanského potoka, hnedá, skúšky:JSS, CHS NKS, VP. všetko v I.c, LSS II.c, výstavy: Výborná, R.CAC, KV. Vek šteniat je 15 týždnov. Odber šteniat je možný ihneď.
Doľany
300 €
Ovca a baran
Ovca a baran
Predam ovcu a barana 6mesacnych dobre zivenych
Budmerice
dohodou
MAMMA MIA hľadá domov
MAMMA MIA hľadá domov
Oddaná kráska, behá za človekom ako psík. A tie oči! Mamma – prijatá do starostlivosti OZ 11.5.2019 – BB Dátum narodenia: jún 2018 Mamma je testovaná, odčervená, bude kastrovaná a vakcinovaná, keď dokojí. Mamuša sa priplietla na ulicu, kde dlhodobo monitorujeme pouličné mačky, nosíme búdky, kastrujeme a prikrmujeme. Nik ju tam nepoznal. Prišla a porodila. Asi to bol jeden zo šľachetných činov “človeka”, že kotnú mačku vyložil na rušnú ulicu medzi niekoľko desiatok firiem. Náhodou ju objavila naša dobrovoľníčka pri kontrole a odchyte. Okamžite putovala k nám, aj s búdkou, deckami aj svojimi problémami a strachmi. Mamma je sama ešte mačiatko, drobná a mladučká. Dlho bola vystrašená a zmätená z celej svojej situácie. Keďže sme priestorovo na tom katastrofálne a mačky iba pribúdajú, žijla s deťmi núdzovo v kúpeľni u jednej z nás – aby mala kľud. Pre nich to bol raj, no postupne to začínalo byť náročné. Mamma už dokojila, dvaja chalani sú adoptovaní, Albertína ešte čaká. Momentálne sa nachádza v našom depozite spolu s ďalšími čakateľmi na domov. Pôvodne sme plánovali Mammu vrátiť na ulicu, lebo nebola veľmi vľúdna… No nikdy nebola útočná, čo je dôležitý znak pre možnú socializáciu. Keď sa trochu vžijeme do jej kože, chápeme každé prvotné zasyčanie… sama vo veľkom nebezpečnom svete, decká na krku, otrasné prostredie na ich opateru – žila v industriálnej zóne. U nás však postupne “mäkkla”, aj keď prišla naozaj vystrašená. Dnes sa už chodí hladkať, pradie, veľmi sa teší aj minúte s človekom. Stále má svoje chvíľky, keď sa zľakne zvuku alebo nečakaného pohybu , no hneď sa vráti a znovu tlačí kapustičku na deke. Naozaj ju nechceme vrátiť na ulicu. Naozaj si pre ňu želáme zodpovedný domov. Človeka zbožňuje, chodí za nami ako psík. Veľmi sa teší nášmu príchodu každý deň a víta nás medzi prvými. Má prekrásny pohľad, je veľmi múdra a keď jej človek dá domov, priestor, bezpečie a lásku, ona mu dá celé svoje srdce a mačaciu dušičku. Obchod za milión Nechávame v galérii aj prvé foto ako dôkaz, že bola absolútne dokonalá mama a deti strážila nonstop. Tak oddaná bude aj vám, keď sa stanete jej rodinou. Hľadá si domov v interiéri, po socializácii v novej rodine možný bezpečný výbeh.
Banská Bystrica
zadarmo
LEJLA hľadá domov
LEJLA hľadá domov
Koťátko maznátko, hľadá svoju spriaznenú dušu Lejla – prijatá do starostlivosti OZ 13.6.2019 – Uhlisko BB Dátum narodenia: 15.4.2019 Lejla je testovaná na FIV/FeLV s neg.výsledkom, odčervená, čoskoro bude vakcinovaná. Táto 5-členná rodinka sa narodila pri dome, kde boli neželaní. Teda…je to komplikovanejšie, ale takých príbehov už bolo napísaných habadej. Majiteľ domu má sám psychické problémy, zvieratá raz chce, raz nie. Raz ich treba odstrániť, inokedy ich má rád… Mačiatka neboli v zlom stave, pretože mali pri sebe mamu. Zvyšok dospelákov však je kosť a koža. Mačiatka k nám prišli iba na ošetrenie, odčervenie a odblšenie. No keď sme videli aké sú malé, bezbranné, keď sme cítili ako smrdeli, nedalo nám to a na dvor sme ich nevrátili. Mohli tam čakať do adopcie, ale záujem o mačky je stále veľmi slabý a je možné, že by sa nedočkali… Potrebovali kvalitné krmivo a opateru. U nás to všetko dostali, aj napriek tomu, že sa musia teraz chvíľu tlačiť. Veríme, že sa nájde dobrá duša a ujme sa aj týchto nešťastníkov. Drako a Lejla čakajú u nás, Manny a Bubba v dočaske v BA, piata sestrička sa už adoptovala. Lejla je šarmantná korytnačka, z úvodu veľmi svojhlavá a usyčaná. Ale to už dávno nie je pravda a užíva si bezstarostné detstvo. Samozrejme, jej sfarbenie skutočne prináša aj typické povahové črty. V dospelosti je možné, že bude mať vlastnú hlavu a občas vás s prehľadom odignoruje možno častejšie ako iné mačky… Ale nájdete v nej šarmantnú a rozumnú parťáčku. Určite sa nájde majiteľ pre každú mačku. Alebo lepšie povedané- pre každého človeka sa nájde vhodná mačka Lejla je malá a mnoho vecí si ešte viete zabehnúť a naučiť, ako pri každom mačiatku. Zbožňuje hranie a šantenie, čiže nebojte sa, že si vezmete nudnú hrču chlpov. Je to klasikuš mača – raz tu, o sekundu tam. No javí sa tak, že z nej bude naozaj krásna dáma. Vhodná parťáčka na čítanie dobrej knihy pod obľúbenou dekou. Hľadá si domov v interiéri.
Banská Bystrica
zadarmo
LANI hľadá domov
LANI hľadá domov
Princeznička “každým coulem” Lani – prijatá do starostlivosti OZ 2.6.2019 – Uhlisko Dátum narodenia: 15.3.2019 Lani je odčervená, testovaná na FIV/FeLV s neg.výsledkom, čaká ju vakcinácia. Družstvo Baywatch bolo nájdené na svojej strážnej veži. Rozumej, motor auta pri jazierku v BB, na Uhlisku. Toto celé si môžeme vysvetliť dvomi spôsobmi. Verzia prvá, mačiatka videli slávnu americkú sériu a rozhodli sa navliecť svoje telá do červených plaviek, vyraziť k vode a strážiť kúpajúcich sa. Celé to nejak nevyšlo, keďže na jazierku sa kúpu iba tak kačky, oni nemali plavky, nie sme v Amerike, a vôbec…zlý plán. Neostávalo im nič iné, len zotrvať na pozíciách a hliadkovať. Nechceli byť za “trapákov” a vrátiť sa domov so stiahnutým chvostom. Verzia druhá, nemali žiadny “domov”, kam sa mohli vrátiť. Nie sú žiadni Baywatch záchranári, ale obyčajné nechcené a vyhodené mačiatka… Po pravde, prikláňame sa k druhej verzii, nakoľko to nie je prvý rok čo tam zberáme živé hračky. Evidentne niekto odmieta kastrovať a radšej takto občas vynesie odpad… Odkaz pre dotyčného, ak nemáte financie na kastráciu, oslovte nás. Pomôžeme, bez súdenia. Toto nie je cesta. Vráťme sa k Baywatch družstvu. Nechceme im brať ilúzie a šťastné výrazy, preto im pravdu proste nepovieme. Celá rodinka je jedna veselá a bláznivá kopa. Mačiatka sú silné, zdravé, hravé a šťastné, aj keď sú kvôli nášmu preplnenému stavu momentálne v klietke. Aj keď zlo zažili, neveria tomu a nepamätajú si ho. Berú od života len to dobré. Naučme sa to od nich. Ukážme im, že ľudia sú primárne dobrí. Darujte jednému z nich domov. S radosťou vám vtrhnú do života ako tornáda a prinesú iba radosť, zábavu a šťastie. Samozrejme aj dobrý pocit z pomoci a záchrany života. A nezabúdajme, aj červené plavky! Lani je princeznička družstva. Musí byť stále za peknú, prvú, jedinú. Nie však v tom nafúkanom zmysle, práve naopak. Je prezlatá a dobručká. Hľadá si domov v interiéri.
Banská Bystrica
zadarmo
KOSTIK hladá domov
KOSTIK hladá domov
Malý veľký maznák. Kostík – prijatý do starostlivosti OZ 15.5.2019 – Sásová Dátum narodenia: 15.3.2019 Kostík je testovaný na FIV/FeLV s neg.výsledkom, odčervený, vakcinovaný, bude kastrovaný. Malý fešáčik dostal meno z úplne jednoduchého dôvodu – prišiel vychudnutý na kosť. Vyhodený na ulici, sám a opustený sa snažil pretĺkať životom. Keďže to bolo mača na sídlisku, šanca na úspech bola mizivá. Našťastie sa dostal do dobrých rúk. Dočaskuje ho Tamara, ktorá v danej chvíľke mala našťastie kúsok miesta. No aj tento depozit sa zaplnil a nemôže pomáhať ďalším. Kostík je odrastené mačiatko, túži iba po svojom domove. Je maznavý, hravý, bude skvelým spoločníkom. Pre viac info o ňom volajte priamo dočaskárke. Hľadá si domov v interiéri.
Banská Bystrica
zadarmo
HIALITA hľadá domov
HIALITA hľadá domov
Mala umrieť na pokyn majiteľa, no tak dobrá duša musela dostať od osudu novú šancu – VÁS? Hialita – prijatá do starostlivosti OZ 24.7.2019 – BB centrum Dátum narodenia: 15.5.2019 Hialita je testovaná na FIV/FeLV s neg.výsledkom, odčervená, po preliečení bude vakcinovaná. Prenádherné a dobré mačiatko bolo donesené na jednu veterinu v BB s tým, že má neurologický problém. Doktor nasadil liečbu, no majiteľ sa vrátil na ďalší deň, že chce mača utratiť lebo sa to nelepší… Veru, dal tomu 24h. Kontaktovali nás, či vieme prevziať. Nuž, nevieme, ale mača malo byť mŕtve vďaka vlastnému majiteľovi. To nám prišlo ako hodne zlý štart do života. Keďže bolo v liečbe, nevedeli sme ako vlastne dopadne, ale šancu dostalo. Podotýkame, že liečbu doktor nasadil správnu a mačiatko o 48h nemalo skoro žiadny problém… Nuž. Asi lepšie, že “majiteľ” bol netrpezlivý už teraz a mača dostane šancu na majiteľa so srdcom. Takýto človek nemá čo vlastniť zviera. Patrí mu iba plyšák z Dráčika. Živá bytosť občas doktora potrebuje… Toľko k jej začiatkom. Veríme, že toto sú posledné negatívne slová v jej životopise a že začne nový list, s veselším obsahom a sľubnou budúcnosťou. Nám však dlho nebude hlava akceptovať, ako niekto môže sám v kľude doniesť utratiť tak nádherné, milé a vďačné zvieratko… Malá Hialita dostala krásne meno, v preklade to znamená čierny opál. Ona je taký drahokam. Bezproblémové a večne vytešené mačiatko. Je mimoriadne vnímavá a rozumná. Taký malý vedátor s chuťou prebudovať planétu. Samozrejme všetko s jemnosťou a gráciou mladej dámy. Bude to klenot domácnosti. Naozaj však hľadá človeka, čo ju bude brať ako to, čo je – živý tvor so svojimi potrebami, emóciami a aj občasnými problémami. Ona na oplátku prinesie nekončiacu vďaku, lásku a teplo domova. Také, aké dokáže vytvoriť iba mačka… Určite zvládne deti, iné mačky, dobrého psíka. Ovláda wc ako každá mačka. Je hotová a zbalená na odchod. Zatiaľ má iba “pracovné” fotky, nakoľko je núdzovo umiestnená v klietke kvôli nedostatku miesta. Hľadá si domov v interiéri.
Banská Bystrica
zadarmo
DRAKO hľadá domov
DRAKO hľadá domov
Statočný tigrík, čo ochraňuje všetkých súrodencov Drako – prijatý do starostlivosti OZ 13.6.2019 – Uhlisko BB Dátum narodenia: 15.4.2019 Drako je testovaný na FIV/FeLV s neg.výsledkom, odčervený, čoskoro bude vakcinovaný. Táto 5-členná rodinka sa narodila pri dome, kde boli neželaní. Teda…je to komplikovanejšie, ale takých príbehov už bolo napísaných habadej. Majiteľ domu má sám psychické problémy, zvieratá raz chce, raz nie. Raz ich treba odstrániť, inokedy ich má rád… Mačiatka neboli v zlom stave, pretože mali pri sebe mamu. Zvyšok dospelákov však je kosť a koža. Mačiatka k nám prišli iba na ošetrenie, odčervenie a odblšenie. No keď sme videli aké sú malé, bezbranné, keď sme cítili ako smrdeli, nedalo nám to a na dvor sme ich nevrátili. Mohli tam čakať do adopcie, ale záujem o mačky je stále veľmi slabý a je možné, že by sa nedočkali… Potrebovali kvalitné krmivo a opateru. U nás to všetko dostali, aj napriek tomu, že sa musia teraz chvíľu tlačiť. Veríme, že sa nájde dobrá duša a ujme sa aj týchto nešťastníkov. Drako a Lejla čakajú u nás, Manny a Bubba v dočaske v BA, piata sestrička sa už adoptovala. Drako je najdovážnejší z rodiny. Všetko skúma, kontroluje, monitoruje situáciu. Prvý sa odvážil s nami komunikovať a jeho pokroky sú obrovské. Už je z neho klasické veselé mačiatko. Potrebuje už len “drobný detail” – rodinu a svoj priestor. Nemôže žiť u nás v klietke, spolu so súrodencami. My sme prestupná stanica, pomáhame im s reštartom a lepším novým začiatkom. Nezačali najlepšie, ale tajne dúfame, že pokračovanie bude ako z rozprávky. Vďaka vám… Drako na vás čaká. Prispôsobí sa skoro každým podmienkam, lebo naozaj veľmi chce niekam patriť. Hľadá si domov v interiéri.
Banská Bystrica
zadarmo
CURRY hľadá domov
CURRY hľadá domov
Ryšavý poklad, ktorý sme ťažko vydolovali. Odmena však bola obrovská. Curry – prijatý do starostlivosti OZ 18.2.2019 – Centrum BB Dátum narodenia: marec 2015 Curry je testovaný na FIV/FeLV s neg.výsledkom, odčervený, kastrovaný, bude vakcinovaný. Curry je príbeh sám o sebe…veľmi dlhý príbeh. No skrátime to. Nejak si nevieme predstaviť, kto na tomto svete by ho mohol chcieť, lebo je trošku náročnejší. Ale keby ste ho poznali tak ako my…keby ste videli,aké pokroky urobil, brali by ste ho okamžite. Je to extrémne snaživý, ale veľmi zlomený kocúr. Niekoľkokrát sme zvažovali jeho eutanáziu, lebo mal dlhotrvajúce zdravotné problémy, ktoré spôsobovali jeho agresivitu a bolesti. Keďže bol zlostný, nevedeli sme ho dobre liečiť a ošetrovať. Nebol kastrovaný. Na ulici trpel ťažkými zápalmi močových ciest. K nám prišiel s preplneným a úplne zapchatým mechúrom. Po sedácii a zavedení katétra doktor z neho vytiahol tmavú krvavú tekutinu. Toto sme opakovali často, po nejakom intervale a po liečbe. Zlepšenie prichádzalo pomaly. Musel mať veľké bolesti. A veľmi dlho. Nedalo sa ho dotknúť, bol v horúčkach, no hlavu tlačil do dlane. Zvyšok tela bol pre nás zakázaný, dlho. Milý Curry však nedomyslel, že ho potrebujeme ošetrovať a liečiť…trval na svojom a skákal do nás pri všetkom. Kvôli preplachu mechúra a vyšetreniam sme ho museli viackrát sedovať. Bol pozitívny na toxoplazmózu, čo tiež mohlo spôsobovať bolesti tela, svalov. Mal chlamýdie. Mal hnačku, ktorú spôsobovala baktéria E-coli. Liečili sme ho mesiace, bral rôzne kombinácie liekov. Bolo mu z nich zle, prestal jesť…no bolo to celé zlé. Nedokázali sme ho však eutanazovať, pretože sme videli jeho snahu a vnútorný boj. Natrápili sme sa s ním, to sa vám priznáme. Ale stálo to za to. Dnes už Curry behá v dave medzi mačkami. Nedá sa povedať, že by bol nadšený z toľkej spoločnosti, ale na výber má iba klietku. V nej ale trávil mesiace. Musí zapadnúť a my musíme dúfať, že celé to trápenie malo zmysel. Pre neho aj pre nás. Že si nájde svojho človeka. Stále sa však bojí ošetrovania, liekov či injekcie. Veľa si vytrpel, no už je zdravý. Jedno očko mu zostane poškodené, ale vidí ako orol. Dnes už Curry dokáže vyliezť človeku na kolená. Naučili sme sa hladkať, maznať a dotýkať. Už ho vieme vziať do náruče a ona pradie ako besný. Keď zistil, čo všetko mu vie človek ponúknuť, začal sa otvárať a užívať si život. Sú to samozrejme kroky, ktoré každý deň robíme. Každý deň jeho dušu opravujeme. Ide nám to. Curry bol veľmi ťažký prípad, hlavne po psychickej stránke. Preto sme si ho tak veľmi obľúbili. Lebo sa snažil. Lebo bojoval. Lebo si nechal povedať a ukázať aj napriek tomu, že vôbec nemusel. Bol v hroznom stave a človek ho dlhodobo ignoroval. Prosíme, nech táto naša snaha nevyjde nazmar. On si svoj domov veľmi zaslúži. Vybojoval si šancu. Treba však k nemu zatiaľ pristupovať jemne, pomaly. Nemá rád stres, zhon a rýchle pohyby. Nemá rád krik a hádky. Keď počuje za dverami vrčanie psov kvôli hračke, okamžite to uteká poza dvere riešiť. Vyslovene ho to rozruší. Nevieme ako lepšie ho popísať… detsky jemné srdce v tele dospeláka, ktoré zatvrdlo a bojí sa. No stále vidí nádej a púšťa k sebe ľudí. Ale pomaly, opatrne. My vám ukážeme ako na neho, vy budete pokračovať v našej ceste a budete mať ryšavý drahokam – zachránené srdce. Zbožňuje hladkanie po hlávke, stále reční a frfle ako naštvatý dedo pred trafikou Ozvite sa nám. Porozprávame sa o ňom a veľmi uvítame človeka, čo mu dokáže dať láskavý prístup. Verte, neobanujete… Nám zostane navždy v srdciach. Hľadá si domov primárne v interiéri. Výbeh snáď uvíta, ale miesto musíme zvážiť. Nesmie sa stať, že ujde. Mohli by sa mu kvôli nachladnutiam vrátiť problémy s močovými cestami.
Banská Bystrica
zadarmo
CHUMÁČIK hľadá domov
CHUMÁČIK hľadá domov
Malý chutný obláčik Chumáčik – prijatý do starostlivosti OZ 13.6.2019 – centrum BB Dátum narodenia: 15.4.2019 Chumáčik je testovaný na FIV/FeLV s neg.výsledkom, odčervený, čoskoro bude vakcinovaný. Ustrašený Chumáčik sa narodil na ulici, v pasáži na námestí. AJ keď ich zamestnanci kaviarne kŕmili, zdravotný stav rodinky nebol dobrý. Mačiatka chorľaveli a mama tiež. Dostali sa k nám. Najprv len na preliečenie, no skúšame im nájsť domov. Mačiatka na ulicu do centra mesta nepatria. A už vôbec nie takéto preúžasné a priateľské stvorenia ako sú Madeira, Mikeš a mierne ustrašený brat Chumáčik. Chumáčik má tú smolu, že so súrodencami nezdieľa ich odvážne srdce a nebojácnu dušu. Milý biely obláčik je prenádherný, no je skôr jemný a vystrašený. Stále očakáva niečo zlé. Vždy najprv uteká a trhne sa, až potom sa nechá vyhladkať a vymaznať. Nuž, ulica je tvrdé miesto a nedá sa mu to vyčítať. Hľadá si niekoho, kto mu ukáže presný opak. Pri troche lásky a pozornosti rozkvitne ako malá biela margarétka. Veľmi chce byť veselé mačiatko, so súrodencami šantí stále, ale pri ľuďoch sa snaží byť opatrný. Od začiatku bol krehký,ťažšie sa dával dokopy. Prvé dni zvracal, bolelo ho bruško. Ale už priberá, rastie a učí sa dôverovať. Z Chumáčika bude raz skvelý a krásny domáci parťák. Ak hľadáte kamoša skôr premýšľavého ako besného, Chumáčik je ten pravý. Potrebuje sa vyhrať a pojašiť, ale myslíme, že z neho bude taký biely mudrlant Hľadá si domov v interiéri.
Banská Bystrica
zadarmo
Darujem 5 mesacnehko kocurika Marvela
Darujem 5 mesacnehko kocurika Marvela
Darujem za veterinárne poplatky kocurika. Bohužial moja alergia na macaci chlp sa neustale stupnuje. Iba do uzasnych ruk. Kocurik ma za sebou ockovanie cep aj besnotu. Taktiez odcervenia. Ku kocurikovi mu dam aj jeho kryty zachodik. Macaci strom. Fontanka na vodu. Gratis. Do milujucej rodiny
Trnava
dohodou
CHELIALIA hľadá domov
CHELIALIA hľadá domov
Pokojné a vyrovnané huňaté stvorenie. Cheliali – prijatá do starostlivosti OZ 8.6.2019 – Zolná Dátum narodenia: marec 2018 Cheliali je testovaná na FIV/FeLV s neg.výsledkom, odčervená, kastrovaná, vakcinovaná. Táto pokojná a dobrá mačka sa pohybovala po Zolnej. Keďže bola kotná, bola kastrácia nevyhnutná. Mala byť vypustená naspäť, no je neskutočne dobrá a prítulná a najdôležitejší fakt – má v sebe brok. Vrátiť mačku na miesto, kde po nej strieľajú je nezodpovedné. Z našej strany to bolo dobré rozhodnutie, Chelinka sa nám odvďačila tým, že sa vzorne stará o všetky mačiatka, ktoré u nás máme. Najprv pomohla odchovať mačiatka z cintorína, Morticiu, Morganu a Strýka Festera. Teraz robí mamu, umývačku a kamošku každému mačiatku u nás v depozite. No už je veľmi nešťastná, potrebuje svoj priestor a myslíme, že aj oddych od mačiatok… Je to pokojná, dobrá a vyrovnaná mačka. Veľmi priateľská a prítulná. Chodí za ľuďmi ako psík. Aj sa rada pohrá, ale nemyslíme, že je vhodná k menším deťom. Uvíta aj spoločnosť inej mačky, ale bude veľmi spokojná aj ako solitér. Môže robiť spoločníčku starším ľuďom, prípadne ju berte ako antistresovú pomôcku – jej prítomnosť prináša vždy pokoj a uvoľnenie. Ide jej to z očí a z každej bunky. Dočká sa aj ona? Hľadá si domov v interiéri, môže byť aj výbeh na bezpečný dvor.
Banská Bystrica
zadarmo
ASTRID hľadá domov
ASTRID hľadá domov
Nádherná princezná, šarmantná, dokonalá a spôsobná. Astrid von Pfefferkorn – prijatá do starostlivosti OZ 7.6.2018 – Fončorda BB Dátum narodenia: 7.6.2018 Astrid je testovaná, odčervená, očkovaná, kastrovaná. Aktualizácia: Bohužiaľ sa nám vrátila z adopcie kvôli problémom s majiteľom bytu. Astrid za nič nemohla a teraz nechápe, prečo je zase v dave… Hľadá si svoj domov, už navždy. Táto rodinka šľachticov je príbeh sám o sebe. Mama Lilka von Pfefferkorn išla na sterilizáciu, bolo vidieť, že v sebe nosí nechcené potomstvo. Nuž ale Lilka bola už naozaj vo vysokom štádiu gravidity, mačiatka sa vypýtali na svet a miesto sterilizácie sa na ambulancii vykonal pôrod. Mladá šľachta nebola chcená a vítaná, ale na svet sa predrala. Narodili sa 2 tigrovaní šľachtici Arnold a Arnošt a 2 sestričky. Meno dostala iba veľavážená a krásna Astrid. Posledná sestrička bohužiaľ trpela degeneratívnymi poruchami, nerástla, iba slabla. Aj napriek našej všemožnej pomoci mladá šľachtičná v prvých týždňoch umrela… Modrá krv prináša aj takéto úskalia. Zvyšní traja súrodenci sú našťastie zdraví, silní a veselí. Astrid by sme mohli nazvať ružou medzi tŕňmi. Našťastie jej bračekovia sú zlatíčka, čiže nazveme ju tretia ruža v poradí… Po mame podedila celú krásu, všetok šarm a určite aj spôsoby a správanie. Mama Lilka je jedna múdra a pokojná mačka. Dcéra Astrid má jej gény. Aj keď je mimoriadne zvedavá, všetečná, aktívna a skacká ako malé kozľa, stále v tom vidieť spôsobné správanie a niečo mimoriadne…niečo iné. Astrid vás očarí aj keď nechcete. Je síce maličká, ale tie drobné a zlaté odtienky jej pohybov, kontaktov a správania sú jednoducho úžasné. Je to skutočná šľachtičná, z ktorej vyrastie dáma. Hľadá si domov tam, kde sa bude môcť vyšantiť a neskôr dorásť v nádhernú, rozumnú a dobrú mačku. Neoľutujete. Hľadá si domov iba v interiéri.
Banská Bystrica
zadarmo
Darujem
Darujem
Darujem 3x osmák degu iba osobný odber
Spišská Nová Ves
zadarmo
Hľadáme zodpovedných a pokročilých jazdcov
Hľadáme zodpovedných a pokročilých jazdcov
Hľadáme pokročilých jazdcov od 16 rokov vyššie, ktorí by mali záujem jazdiť za výpomoc pri koňoch alebo členské (možnosť jazdiť dva kone - anglický štýl, ustajnené sú v domácom prostredí cca 15 km od Šamorína). K dispozícii je jazdiareň, kruhovka a možnosť vychádzok.
Šamorín
dohodou
Maznáci Ara Harlekýn
Maznáci Ara Harlekýn
Prijímame rezervácie na ručne dokŕmené, úplne krotké mláďatá Ara Harkelýn - spojenie Ararauna + Chloroptera. Odber možný koncom septembra/2019. máme 4 mláďatá zatiaľ neurčené pohlavie 2x samec už predbežne rezervovaný.) Ary pochádzajú z Nášho vlastného chovu! Všetky Ary sú úplný maznáčikovia naučené na ruch domácnosti, vysávač, domáce zvieratá a deti. Všetky Ary učíme na lietacie traky. Majú pevný licencovaný krúžok, sú registrované. Samozrejmosťou je zmluva a testy DNA+PBFD. Ponúkame doživotné poradenstvo a pomoc pri výbere klietky. Pre viac info pozrite Našu FB stránku BABY BIRD kde sú vždy aktuálne fotky a videá. Všetky uvedené fotky sú Naše.
Pezinok
1 600 €
Šteniatka kokeršpaniela
Šteniatka kokeršpaniela
Predáme 3 psíkov, narodení 1.7.2019. Sú zaočkované, odčervené a začipované. Mamina čistokrvná angl.kokeršpaniel, otec kríženec. Cena za 1 šteniatko 40 eur (len veterinárne poplatky). K odberu od 26.8.2019 Rajecké Teplice
Rajecké Teplice
40 €
1 64 177